Mandat za brak maseczki.

Mandat za brak maseczki.
Sytuacja taka, że pod sklepem została zatrzymana osoba, która jeszcze nie założyła maseczki.
Pod sklepem również stała Policja, i spisywała osoby wychodzące ze sklepu bez maseczek. Oczywiście, z uwagi, że ta osoba nie wychodziła z tego sklepu bez maseczki, tylko miała zamiar wejść, jednak została przywołana przez Policjantów i dostała mandat, którego odmówiła przyjęcia. Jest na to świadek.
Czy można dostać mandat za brak maseczki przed wejściem do sklepu? Jaka jest podstawa prawna, aby w takim momencie, przed wejściem, ukarać takim mandatem?
Policja skieruje sprawę do sądu, to pewne. Czy wystarcza zeznania świadka?
anonim cytuj
19-10-2021
Zabezpieczenie monitoringu przez Policję, gdyby sprawa trafiła do sądu
 
anonim cytuj
19-10-2021
Jak widać, można otrzymać taki mandat. Pytanie kluczowe, czy się go przyjmie.
Ze świadkami to faktycznie, jest tak jak pisze Paweł, świetnym, choć satyrycznym przykładem na to jest skecz Kabaretu Młodych Panów pt:. "Zajezdna BOR".
"- Antoni pod Toruniem miał wypadek, weź tam z korytarza trzech naszych naocznych świadków i jedź."
Jak do tej pory, wszystkie moje sprawy o brak maseczki, w sądach wygrywam.
Proponuję udać się do tego sklepu, poprosić o nagranie z monitoringu, albo chociaż o zabezpieczenie nagrania z tego dnia. O ile ten sklep takowy posiada. Rzadkością jest w dzisiejszych czasach, aby sklep monitoringu nie miał. Będzie to niepodważalny dowód, że tej osoby, przed spisaniem i propozycją mandatu, w sklepie nie było.
W sądzie można też powołać się na wiele orzeczeń sądowych w podobnych sprawach.
Proponuję też skorzystać z prawa do złożenia zażalenia na czynności policjantów do właściwego prokuratora. Zgodnie z Dz. U. 2020 poz. 192 par 2 ust. 4, policjanci mają obowiązek poinformowania o tym prawie osobę, co do której prowadzą czynności.
Idąc dalej, można też złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 kk. Chociaż pewnie i tak, prokurator odmówi wszczęcia postępowania, bo nie dopatrzy się przesłanek popełnienia przestępstwa.
 
anonim cytuj
19-10-2021
CZY STRAZ MIEJSKA MOZE MIE UKARAC MANDATEM ZA ZA BRAK MASECZKI NA TWARZY NIE MA ŁOŻNEJ MASECZKI TWARZY SWOIE JESTEM NIEPEŁNOSPRAWNĄ OSOBĄ PO PORAZENIU MOZGOWYM JESTEM PEŁNOLETNI PEŁNOLETNI JESTEM OSOBĄ NIE U BEZ WŁASNOWOLNIONY JESTEM MA 30 LAT SKONCZYŁEM W LIPCU 2 LIPCA JESTEM ROCZNIK 1991 UR. WARSZAWIE SIE URODZIŁEM
 
anonim cytuj
21-03-2022
Tak, w 2021 roku w Polsce w niektórych sytuacjach nadal obowiązywał obowiązek noszenia maseczek na twarzy. Przykłady takich sytuacji to m.in.: w środkach komunikacji publicznej, w instytucjach publicznych, w sklepach i na wielu innych miejscach publicznych. Obowiązek noszenia maseczek zmieniał się w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i decyzji rządu. Oby te czasy już nie wróciły .....
 
anonim cytuj
30-01-2023

Sugerowane Tematy

Umowa przedwstępna - czy da się zrezygnować?
Witam. W poniedziałek podpisałem umowę przedwstępną na rozpoczęcie pracy w nowej firmie nie później niż do 2.10 (mój okres wypowiedzenia w obecnej firmie kończy się z końcem września). Umowa ma być na czas określony 6 miesięcy (do marca 2024). W umowie jest punkt, który mówi, że zobowiązuję się zapłacić jednomiesięczne wynagrodzenie (13000 brutto), na które się z nimi umówiłem jeśli nie dojdzie do podpisania umowy z mojej winy. 1. Pytanie do ...
Postojowe w pracy.
Witam. Żona dostała w czwartek dwa tygodnie temu telefonicznie informację od kierowniczki, że w piątek będzie wylewana posadzka na zakładzie i w ten dzień zakład będzie zamknięty. Żona była gotowa do pracy więc powinna dostać postojowe. Teraz każą pracownikom odrobić ten piątek w sobotę. Czy jest to zgodne z prawem?...
Mały metraż a księga wieczysta.
Biuro pośrednictwa nieruchomościami ogłosiło sprzedaż kawalerki 18m2. W czasie rozmowy poinformowano mnie, że lokal ten nie ma księgi wieczystej. Powodem tego jest mały metraż. Czy rzeczywiście na tak małe lokale nie można założyć KW. Bardzo proszę o odpowiedź....
Czy należy mi się zasiłek?
Miałem opiekę całodobową nad matką przez ponad 3,6roku. Mama zmarła ponad miesiąc temu czy z tego tytułu należy mi się zasiłek i czy te lata będą zaliczone do emerytury. Dziękuję za każdą odpowiedź....

Wyszukiwarka