wniosek o zabezpieczenie pobytu dziecka u siebie

Witam mam wazne pytanie w imieniu kolezanki rozstala sie z partnerem z ktorym ma 11 miesieczna corke wyprowadzila sie od niego on nastepnego dnia przyjechal do dziecka i chcial zabrac mala na kilka godzin po czym dziecka nie odwiozl i nie chce oddac. Kolezanka zlozyla i oplacila wniosek o zabezpieczenie pobytu dziecka u siebie czy jesli pokaze to policji i pojedzie po mala postawi zgodnie z prawem prosze o odp. Doradzenie w tej sprawie
anonim cytuj
07-10-2021
Zabezpieczenie musi potwierdzić Sąd. Jeśli oboje rodziców ma pełne prawa to tak na prawdę niewiele można zrobić. Trzeba czekać na decyzję Sądu.
 
anonim cytuj
07-10-2021
Ojciec też mógł złożyć taki wniosek do sądu, wiec sprawa jest do wyjaśnienia przez sąd. Ojciec ma takie samo prawo jak matka. Wiec do dnia ustalenia pobytu dziecka przez sąd nie da się nic zrobić.
 
anonim cytuj
07-10-2021
Wniosek o zabezpieczenie sąd powinien a nie musi rozpatrzeć niezwłocznie. Nie ma reguły.
Jeśli ojciec ma pełna władze i nie wydano zabezpieczenia dziecka nie musi oddawać.
Jeśli pomimo próśb(zbierać dowody) dziecka nie chce oddać złożyć pismo ponowne o zabezpieczenie opisujące sytuację wraz z wnioskiem o miejsce pobytu przy matce
 
anonim cytuj
07-10-2021
Wchodzi tu jeszcze ktoś?
Ja mam pytanie w drugą stronę. Czy jak jest już ustalony termin, który wypada za kilka dni, rosprawy w celu przesłuchania stron to czy taki wniosek można jeszcze odwołać?
 
anonim cytuj
17-04-2023
W kwestii zabezpieczenia pobytu dziecka u matki:
Jeśli matka złożyła i opłaciła wniosek o zabezpieczenie pobytu dziecka u siebie, to powinna poczekać na decyzję sądu. W przypadku wydania przez sąd pozytywnej decyzji o zabezpieczeniu, matka może przedstawić ją policji, która może pomóc w odzyskaniu dziecka. Należy jednak pamiętać, że policja nie może działać na podstawie samego wniosku, konieczna jest decyzja sądu.
Zgodnie z KPC sąd może na wniosek strony zabezpieczyć roszczenie o ustalenie miejsca pobytu dziecka, jeżeli zachodzi obawa, że bez takiego zabezpieczenia wykonanie orzeczenia w tej sprawie byłoby utrudnione lub niemożliwe.

W kwestii odwołania wniosku przed przesłuchaniem stron:
Jeśli termin rozprawy w celu przesłuchania stron został już ustalony, możliwe jest wycofanie wniosku przed rozprawą. W praktyce oznacza to złożenie oświadczenia o odstąpieniu od wniosku w sądzie. Należy jednak pamiętać, że decyzja o odstąpieniu od wniosku może mieć konsekwencje dla dalszego postępowania oraz ewentualnych roszczeń stron.

Decyzja o odstąpieniu od wniosku przed rozprawą może wpłynąć na dalszy tok sprawy oraz na możliwość dochodzenia roszczeń przez strony w przyszłości. Oto niektóre z konsekwencji, które mogą wyniknąć z odstąpienia od wniosku:

1. Zmiana sytuacji procesowej. Wycofanie wniosku może spowodować, że sąd umorzy postępowanie w sprawie, a strona, która wycofała wniosek, może być zobowiązana do poniesienia kosztów procesu (na przykład kosztów sądowych oraz kosztów zastępstwa procesowego drugiej strony, o ile sąd tak zdecyduje).

2. Utrata możliwości dochodzenia roszczeń. Jeśli strona wycofa wniosek i sprawa zostanie umorzona, strona może stracić możliwość dochodzenia swoich roszczeń w ramach tego konkretnego postępowania. W związku z tym, strona może być zmuszona do wszczęcia nowego postępowania, jeśli chce dochodzić swoich praw w przyszłości, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami i czasem.

3. Wpływ na inne postępowania. Decyzja o odstąpieniu od wniosku może wpłynąć także na inne powiązane sprawy sądowe, jeśli takowe istnieją. Na przykład, wycofanie wniosku dotyczącego ustalenia miejsca pobytu dziecka może wpłynąć na postępowanie dotyczące alimentów czy opieki nad dzieckiem.
 
anonim cytuj
17-04-2023

Sugerowane Tematy

Jak najkorzystniej przepisać prawo własności do mieszkania?
Dzień dobry, w 2012 roku moja ciocia (rodzona siostra mojego taty) zakupiła mi mieszkanie, w którym obecnie mieszkam już z moją żoną, na zasadzie umowy najmu. Chcielibyśmy w końcu to uregulować prawnie, to znaczy żeby te mieszkanie było już na mnie, tylko jak najmniejszym kosztem. Rodzą się pytania ? - czy najlepszym rozwiązaniem na zniwelowanie kosztów (zwolnienie z podatków, taksy, etc) jest umowa darowizny tego mieszkania na mojego tate, g...
Co jeśli został przerwany bieg przedawnienia?
Co jeśli został przerwany bieg przedawnienia, jakie dalsze kroki podjąć i co to w ogóle dla mnie oznacza ?...
Zapis z wideorejestratora jazdy.
Nie wiem, czy piszę w odpowiednim do tego dziale? Ale mam takie oto pytania: Czy jeśli mam w samochodzie kamerę (wideorejestrator jazdy), to czy w momencie jakiejś kontroli policji jestem zobowiązany udostępnić im - tzn. wydać kartę pamięci z tego rejestratora? Czy jeśli dojdzie do jakiejś stłuczki, muszę i ktoś wezwie policję, to muszę im wydać kartę pamięci na miejscu? czy mogę w domu zgrać na komputerze i zrobić kopię dla policji i im to dos...
Dowód osobisty i meldunek.
Właśnie za 2 miesiące kończy mi się ważność dowodu osobistego. Jak teraz jest z tym adresem zamieszkania (stały meldunek) ? Ja osobiście chciałbym ten adres zamieszkania mieć w dowodzie osobistym tak jak miałem. Nie mam nic do ukrywania i jako obywatel czuję się źle bez adresu zamieszkania w dowodzie osobistym. Ponadto nie przekonuje mnie że jakoby brak stałego meldunku w dowodzie osobistym to dla mnie kłopot ???? Jak trzeba to zapłacę jak si...

Wyszukiwarka