wypowiedzenie umowy księgowej, za jej usługi

Dzień dobry. Mam problem z moją byłą księgową.
Temat mocno skomplikowany.
Mianowicie, wypowiedziałem „umowę”, której prawdopodobnie (jakkolwiek to zabrzmi) jej nie podpisywaliśmy (ja & księgowa). Wręcz nie przypominam sobie takiego faktu, poza tym był ze mną brat, który również ma pustkę w tym temacie.
Od miesiąca wypisuję do księgowej o podesłanie skanu, podpisanej umowy - niestety, wysyła ale ucięty PDF bez żadnych pieczątek, podpisów.
Do tego kwota miesięczna się nie zgadza - płace 300 + VAT, na umowie 200 + VAT.
Co najlepsze - znajomy współpracuje z tą osobą, okres wypowiedzenia u niego to 60dni, u mnie nagle 90 - tak wynika z umowy, która została według mnie na szybko sformatowana w wordzie ?
Nagle księgowa zmienia 90dni na 60dni.
Po czym, po tygodniu próśb o podesłanie podpisanej umowy - zmienia zdanie raz jeszcze na 90dni…
Strasznie mi to śmierdzi.. przetrzepałem wszystkie teczki z dokumentami (wszystko mam posegregowane, nic nigdy mi nie zginęło..)
umowy znaleźć nie mogę.. nawet nie przypominam sobie takiego momentu, nie wiem.
Tu pytanie - co z tą sprawą można zrobić?.. księgowa tłumaczy się, ze takie umowy ma w archiwum, a klient umowę ma u siebie - i tyle ^^
Czuje, ze to kłótnia bez końca, aż nie wyślę tej podpisanej umowy.
Pomocy ?
anonim cytuj
01-10-2021
Skoro księgowa wykonywała dla Pana usługi a Pan w dodatku za nie płacił i w celu ich wykonywania udostępniał jej swoje dokumenty księgowe, to jakaś umowa została zawarta, no chyba, że powie Pan, że to się działo tak zupełnie przypadkiem.? Mogła mieć formę ustną. Forma pisemna jest przydatna dla celów dowodowych ale dla większości umów nie jest wymagana. Tutaj, to księgowa twierdzi, że istnieje jakieś postanowienie, które Pan neguje, więc to na niej spoczywa ciężar udowodnienia, że umawialiscie się tak, a nie inaczej. Pan w tej sytuacji nie musi nic robić. Jedyne, czego księgowa może od Pana oczekiwać, to odszkodowania wynikającego z treści tejże umowy. Tyle, że aby móc to skutecznie wyegzekwować musi być w stanie udowodnić istnienie takiego postanowienia.
 
anonim cytuj
01-10-2021

Sugerowane Tematy

wypowiedzenie umowy o prace bez okresu wypowiedzenia.
Czy człowiek, który chce złożyć wypowiedzenie umowy o pracy bez okresu wypowiedzenia, po dłuższym L4, musi robić badania w medycynie pracy? ...
Wypowiedzenie umowy najmu.
Witam. Wynajmuję mieszkanie na czas określony. Umowa była na rok(była podpisywana co rok nowa przez 3 lata) i kończy się 28 lutego. W okolicach 10 lutego znaleźliśmy mieszkanie bliżej pracy i od razu zgłosiliśmy to do właściciela mieszkania. Powiedzieliśmy, że chcemy się wyprowadzić w ciągu miesiąca na co właściciel zgodził się. Odbyło się bez problemów, miło i w zgodzie dogadaliśmy się. Jednak od razu po rozmowie właściciel, wbrew temu co ustali...
Wykreślenie wzmianki o egzekucji z księgi wieczystej.
Działka rolna wraz z budynkami gospodarczymi zajęta Przez Komornika . Dłużnik po dogadaniu się z Komornikiem znalazł sam kupca. Sprzedano połowę działki (bez budynków. Budynki zostały staremu właścicielowi, nowy kupił tylko działkę rolną) , spłacony dług była umowa u notariusza. Wszystko działo się w październiku 2019 roku. Do tej pory "stary" właściciel działki nie ma wykreślenie w księdze wieczystej zajęcia komorniczego, które zost...
Wypowiedzenie za porozumieniem stron.
W mojej firmie są zwolnienia. Mam umowę na czas nie określony. Gdybym dostała wypowiedzenie to co mam zrobić? Nie podpisywać go? Czy gdy podpisze wypowiedzenie za porozumieniem stron to mam jeszcze 3 miesiące pracujące? Czy przysługuje mi odprawa? Mam stanowisko specjalisty do spraw transportu więc chyba zostanie ono zlikwidowane więc odprawa się należy?...

Wyszukiwarka