Witam,
Jakie powinnam podjąć kroki jesli nie dostałam zamówionego artykułu ze sklepu internetowego? Zamówienie nie jest duże bo na 36 zł tylko ale nie chce pozwolić na oszustwo i chce pociągnąć to dalej. Czy taka mała kwota kwalifikuje się do poniesienia konsekwencji? Sprzedawca twierdzi, że minęło ponad 100 dni od momentu w którym zgłosiłam brak dostarczonego towaru i nie należy mi się ani zwrot ani ponowna wysyłka. Oczywiscie jest to kłamstwo bo mam maile w których upominam się o artykuł 4 razy w różnych miesiącach.
anonim cytuj
27-11-2020
Tak naprawdę, to wciąż płynie termin na odstąpienie od umowy (przypomnę, że upływa 14 dni od dnia doręczenia towaru), więc ja bym zaczął od odstąpienia od umowy zgodnie przepisami prawa konsumenta.
anonim cytuj
27-11-2020
Dziękuję, tak zrobię.
anonim cytuj
27-11-2020
Witaj,
Zgodnie z prawem konsumenckim, konsument ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, jeśli sklep nie dostarczy zamówionego produktu. Prawo to wynika z Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (art. 27 i kolejne).
Ponieważ towar nie został dostarczony, zgodnie z art. 19 tej ustawy, masz prawo do odstąpienia od umowy. To, że minęło ponad 100 dni, nie ma znaczenia, ponieważ termin na odstąpienie od umowy (14 dni) zaczyna biec od dnia doręczenia towaru, a Ty go nie otrzymałaś.
Wysłałabym sklepowi oświadczenie o odstąpieniu od umowy, w którym odwołałabym się do powyższych przepisów. Sklep ma obowiązek zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
Jeśli sklep nie odpowiedziałby na twoje oświadczenie, mógłbyś zgłosić sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub złożyć wniosek do sądu o zapłatę. Wartościowe jest to, że masz maile potwierdzające, że zgłosiłaś problem, gdyż będą one dowodem w tej sprawie.
anonim cytuj
22-07-2023
Warto dodać, że niezależnie od wartości zamówionego towaru, sklep internetowy ma obowiązek dostarczyć zamówiony produkt lub zwrócić pieniądze, jeżeli towar nie został dostarczony. Brak reakcji sklepu na Twoje prośby może być uznany za naruszenie Twoich praw konsumenckich.
Ponadto, warto poinformować o możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasadach dostępu do tych procedur. Takie rozwiązanie często jest szybsze i tańsze niż postępowanie sądowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie UOKiK.
Dodatkowo, jeśli sklep, z którym masz problem, znajduje się w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej, możesz skorzystać z Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce, które udziela pomocy w transgranicznych sporach konsumenckich.
W przypadku dalszych problemów, możesz również zgłosić sprawę do Inspekcji Handlowej, która jest organem, który kontroluje i egzekwuje przestrzeganie praw konsumentów.
Ostatecznie, jeśli żadne z powyższych środków nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, zawsze można zwrócić się o pomoc do adwokata lub radcy prawnego, który może podjąć formalne kroki prawne w Twoim imieniu
Mam problem ponieważ wynajmuje mieszkanie z chłopakiem od 01.07.2023 roku. W dniu dzisiejszym właściciel poinformował nas że musimy zapłacić dopłatę za wodę ponad 530zl. Zaliczka na wodę jest w czynszu spółdzielni. Przed wynajmem prosiłam właściciela by zgłosił 2 osoby zamieszkałe w tym mieszkaniu ponieważ wcześniej mieszkała w nim tylko jego córka. Nie rozumiem tej kwoty dopłaty ponieważ w pisemnej informacji z rozliczenia jest adnotacja że w zw...
Siostra założyła kamery. W sierpniu był przepis. Mama ma do końca życia możliwość mieszkania a ja do końca maja 2023. Czy ma prawo założyć kamery na podwórku?
...
Dzien dobry. Sprzedałam produkt na olx, który nie spełnił oczekiwań klientki. Napisalam jej więc, zeby bez problemu odesłała towar, skoro jest niezadowolona. Jak wiadomo sprzedający nie dysponuje pieniędzmi dopóki transakcja nie zostanie zaakceptowana, więc ryzyka dla niej żadnego nie było. Po tym czasie pani przestała cokolwiek pisac, zgłosiła reklamację na olx, której treści nie widziałam. Po jakimś czasie przyszla decyzja, że reklamacja został...
Witam, miałam zabiegi rehabilitacyjne prywatne.
Przed rozpoczęciem prosiłam o wystawienie mi końcowej faktury lub imiennego rachunku.
Miałam 5 zabiegów , koszt każdego zabiegu to 100 zł , na które się zgodziłam przed rozpoczęciem rehabilitacji.
Kiedy zabiegi zostały zakończone , rehabilitant stwierdził, że jeżeli chcę otrzymywać jakikolwiek rachunek muszę mu dopłacić 23 % podatku, więc od 500 będzie to 115 zł, powiedziałam że dam znać. Po tyg...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: