Oszustwo w internecie

Witam,
Jakie powinnam podjąć kroki jesli nie dostałam zamówionego artykułu ze sklepu internetowego? Zamówienie nie jest duże bo na 36 zł tylko ale nie chce pozwolić na oszustwo i chce pociągnąć to dalej. Czy taka mała kwota kwalifikuje się do poniesienia konsekwencji? Sprzedawca twierdzi, że minęło ponad 100 dni od momentu w którym zgłosiłam brak dostarczonego towaru i nie należy mi się ani zwrot ani ponowna wysyłka. Oczywiscie jest to kłamstwo bo mam maile w których upominam się o artykuł 4 razy w różnych miesiącach.
anonim cytuj
27-11-2020
Tak naprawdę, to wciąż płynie termin na odstąpienie od umowy (przypomnę, że upływa 14 dni od dnia doręczenia towaru), więc ja bym zaczął od odstąpienia od umowy zgodnie przepisami prawa konsumenta.
 
anonim cytuj
27-11-2020
Dziękuję, tak zrobię.
 
anonim cytuj
27-11-2020
Witaj,

Zgodnie z prawem konsumenckim, konsument ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, jeśli sklep nie dostarczy zamówionego produktu. Prawo to wynika z Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (art. 27 i kolejne).

Ponieważ towar nie został dostarczony, zgodnie z art. 19 tej ustawy, masz prawo do odstąpienia od umowy. To, że minęło ponad 100 dni, nie ma znaczenia, ponieważ termin na odstąpienie od umowy (14 dni) zaczyna biec od dnia doręczenia towaru, a Ty go nie otrzymałaś.

Wysłałabym sklepowi oświadczenie o odstąpieniu od umowy, w którym odwołałabym się do powyższych przepisów. Sklep ma obowiązek zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Jeśli sklep nie odpowiedziałby na twoje oświadczenie, mógłbyś zgłosić sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub złożyć wniosek do sądu o zapłatę. Wartościowe jest to, że masz maile potwierdzające, że zgłosiłaś problem, gdyż będą one dowodem w tej sprawie.
 
anonim cytuj
22-07-2023
Warto dodać, że niezależnie od wartości zamówionego towaru, sklep internetowy ma obowiązek dostarczyć zamówiony produkt lub zwrócić pieniądze, jeżeli towar nie został dostarczony. Brak reakcji sklepu na Twoje prośby może być uznany za naruszenie Twoich praw konsumenckich.

Ponadto, warto poinformować o możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasadach dostępu do tych procedur. Takie rozwiązanie często jest szybsze i tańsze niż postępowanie sądowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie UOKiK.

Dodatkowo, jeśli sklep, z którym masz problem, znajduje się w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej, możesz skorzystać z Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce, które udziela pomocy w transgranicznych sporach konsumenckich.

W przypadku dalszych problemów, możesz również zgłosić sprawę do Inspekcji Handlowej, która jest organem, który kontroluje i egzekwuje przestrzeganie praw konsumentów.

Ostatecznie, jeśli żadne z powyższych środków nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, zawsze można zwrócić się o pomoc do adwokata lub radcy prawnego, który może podjąć formalne kroki prawne w Twoim imieniu
 
anonim cytuj
22-07-2023

Sugerowane Tematy

Prezes może zmusić do wzięcia urlopu bezpłatnego?
Witam, jeżeli pracownik jest na okresie wypowiedzenia do końca grudnia i w okresie świątecznym firma stoi, będzie "zamknięta" na cztery spusty a pracownik będący w okresie wypowiedzenia nie ma urlopu - co w takiej sytuacji? Prezes może zmusić do wzięcia urlopu bezpłatnego?...
Dług ZUS po zmarłym a spadkobiercy.
W skrócie, ja i 6 innych osób nie odrzuciliśmy spadku (ja z głupoty) po nieznanym mi nawet Wujku. Wujek zmarł w grudniu 2016r, sprawa spadkowa miała miejsce w maju 2023. Teraz z ZUSu przychodzą mi upomnienia o zapłacenie zaległych składek z 2 czy 3 miesięcy z lat 2008 i 2009. Czy tutaj nie mamy do czynienia z przedawnieniem? Czy ZUS może zrobić mi windykacje komorniczą? Pisać do nich pismo?...
Umowa B2B - rozwiązanie umowy.
Witam, Byłem zatrudniony na umowie B2B w ramach której świadczyłem usługi doradcze dla innej firmy. Umowa skończyła się z dniem 31.06.2023, jednak po jej trwaniu wspólnie ustaliliśmy że będziemy ją przedłużać (słownie, posiadam screenshot rozmowy na Skype oraz nagrania z kamery samochodowej jak codziennie dojeżdżam do biura) Świadczyłem usługi do 14.07 wtedy też z mojej strony pojawiła się inna opcja zatrudnienia bardziej dochodowego. Wystawi...
Mieszkanie komunalne.
Witam. Piszę w takiej sprawie. Byłam z Ojcem dziecka 13 lat.. Już w ciąży starałam się z mieszkaniówki o mieszkanie komunalne, 4 lata biegałam i starałam się żeby Je dostać.. Mieszkaliśmy razem 4 lata, uciekłam z dzieckiem bo ojciec jej pił, brał narkotyki i był agresywny nawet w stosunku do swojego dziecka, nie mieszkam tam 4 lata, ale nie zrzekła się mieszkania, mieszkam z córką w wynajętej kawalerce w starym domostwie, wiem że możemy tu zosta...

Wyszukiwarka