wykonanie zlecenia (brak zapłaty)

Zleceniodawca zlecil prace, praca zostala wykonana.
Umowa byla ustna (znajomy).
W ustaleniach bylo omowione
Kwota za dzien roboczy (200 zl za 9h pracy)
Wyplata miala byc wyplacona od razu po wykonaniu zlecenia.
Prace wykonywaly dwie osoby (w roznym stopniu, jedna mniej druga wiecej)
Natomiast odgornie osoby mialy otrzymac takie samo wynagrodzenie za dzien roboczy. Zleceniodawca zgodzil sie na te warunki.
Przez cale zlecenie, zleceniodawca byl na miejscu, sprawdzal, dowozil sprzety itp. Jesli uwazal ze bylo cos nie tak, od razu bylo wszystko zmieniane jak chcial.
Po wykonaniu pracy stwieedzil, ze on nie zaplaci za "usluge" tyle ile bylo umowione tylko sobie sam wyliczy ile bedzie chcial (bo zlecenie niby zostalo wykonane inaczej niz chcial). Aktualnie zlecenie zostalo zakonczone w czwartek, od tego czasu jest unikanie kontaktu, brak zaplaty, straszenie "znajomymi" kiedy chcemy wyegzekwowac nalezne pieniadze za zlecenie. Co mozna zrobic? Termin zaplaty mial byc w dniu zakonczenia- oczywiscie brak, kwota wczesniej ustalona i zatwierdzona ma ulec zmianie, ale z jakiej racji? Wiem, ze umowa ustna jest rowniez wiazaca i za wykonanie pracy nalezy sie zaplata. Jak dzialac, aby wyegzekwowac pieniadze za wykonana usluge?
anonim cytuj
16-11-2020
Po pierwsze wystawić zleceniodawcy rachunek i wezwać do zapłaty z okreslona datą do kiedy, wysłać to za zwrotnym oświadczeniem odbioru. Jeśli pieniądze dalej nie wpłyną zostaje sprawa w sądzie.
 
anonim cytuj
16-11-2020
To bylo po znajomosci robione, nie prowadzimy firmy po prostu parter z moim bratem wykanali dla kogos prace. Wiec jak wystawic rachunek?
Czy po prostu obliczyc tak jak sie umawiali I wpisac to w wezwaniu do zaplaty?
Czy ewentualnie wezwanie mozna dostarczyc osobiscie?
 
anonim cytuj
16-11-2020
Nie ma znaczenia ze po znajomości. Wystawić rachunek. Owszem można dostarczyć go osobiście ale po wysłaniu za zwrotnym potwierdzeniem odbioru mamy podpis odbiorcy co w sądzie może stanowić dowód.
 
anonim cytuj
16-11-2020
Myslalam, zeby zrobic dwie kopie i moja ma podpisac osobiscie przy nas ( mialby narzucone, albo pieniadze albo podpis). Ewentualnie jezeli sie nie dostosuje to wyslac.
 
anonim cytuj
16-11-2020
To też jest dobry pomysł.
 
anonim cytuj
16-11-2020

Sugerowane Tematy

Kupno garażu a wada ukryta.
Kupiliśmy kilka miesięcy temu tj. na wiosnę garaż. Umowa u notariusza. Żadnych wad nie stwierdzono. W środku świeżo pomalowany na biało... Teraz okazało się, że dach przecieka. Mamy tam meble i część zamokła. Co możemy zrobić?...
Alimenty na rodzica.
Ojciec podał mnie o alimenty. On nie pracuje, wcześniej prawie całe życie na czarno. Alkoholik. Ja wynajmuje stancje sama z dziećmi. Pracuję, jednak też mam swoje zobowiązania np. kredyt i długi po byłym mężu, które płacę regularnie. Jaka jest szansa, że będę musiała mu płacić? Dodam, że nie mam z nim kontaktu....
podatek przy zakupie psa
Witam.Kupilismy psa rasy shih tzu.Mamy umowę z hodowcą.Teraz pytanie czy to prawda, że muszę zapłacić podatek od kwoty ,która widnieje na umowie?Nie jest to problem dla mnie ,ale chcę zasięgnąć opinii . pozdrawiam ...
kiedy nieletnia matka dostaje pelne prawa do dziecka
Witam, urodziłam córkę jak miałam 16 lat, prawnym opiekunem jest mój były partner, od urodzenia córki dał na jej utrzymanie może z 400 zł(dodam że córka już ma półtora roku), pozatym widzenia z dzieckiem tez były sporadyczne, dopiero od niedawna do niej przyjeżdża ale nie chce dawać mi żadnych pieniędzy mówi że jej coś kupi, czyli koszt jaki ma na myśli to ok 100 zł.... w tym momencie mam 17 lat i za 3 miesiące kończę 18 lat, pytanie brzmi czy g...

Wyszukiwarka