wykonanie zlecenia (brak zapłaty)

Zleceniodawca zlecil prace, praca zostala wykonana.
Umowa byla ustna (znajomy).
W ustaleniach bylo omowione
Kwota za dzien roboczy (200 zl za 9h pracy)
Wyplata miala byc wyplacona od razu po wykonaniu zlecenia.
Prace wykonywaly dwie osoby (w roznym stopniu, jedna mniej druga wiecej)
Natomiast odgornie osoby mialy otrzymac takie samo wynagrodzenie za dzien roboczy. Zleceniodawca zgodzil sie na te warunki.
Przez cale zlecenie, zleceniodawca byl na miejscu, sprawdzal, dowozil sprzety itp. Jesli uwazal ze bylo cos nie tak, od razu bylo wszystko zmieniane jak chcial.
Po wykonaniu pracy stwieedzil, ze on nie zaplaci za "usluge" tyle ile bylo umowione tylko sobie sam wyliczy ile bedzie chcial (bo zlecenie niby zostalo wykonane inaczej niz chcial). Aktualnie zlecenie zostalo zakonczone w czwartek, od tego czasu jest unikanie kontaktu, brak zaplaty, straszenie "znajomymi" kiedy chcemy wyegzekwowac nalezne pieniadze za zlecenie. Co mozna zrobic? Termin zaplaty mial byc w dniu zakonczenia- oczywiscie brak, kwota wczesniej ustalona i zatwierdzona ma ulec zmianie, ale z jakiej racji? Wiem, ze umowa ustna jest rowniez wiazaca i za wykonanie pracy nalezy sie zaplata. Jak dzialac, aby wyegzekwowac pieniadze za wykonana usluge?
anonim cytuj
16-11-2020
Po pierwsze wystawić zleceniodawcy rachunek i wezwać do zapłaty z okreslona datą do kiedy, wysłać to za zwrotnym oświadczeniem odbioru. Jeśli pieniądze dalej nie wpłyną zostaje sprawa w sądzie.
 
anonim cytuj
16-11-2020
To bylo po znajomosci robione, nie prowadzimy firmy po prostu parter z moim bratem wykanali dla kogos prace. Wiec jak wystawic rachunek?
Czy po prostu obliczyc tak jak sie umawiali I wpisac to w wezwaniu do zaplaty?
Czy ewentualnie wezwanie mozna dostarczyc osobiscie?
 
anonim cytuj
16-11-2020
Nie ma znaczenia ze po znajomości. Wystawić rachunek. Owszem można dostarczyć go osobiście ale po wysłaniu za zwrotnym potwierdzeniem odbioru mamy podpis odbiorcy co w sądzie może stanowić dowód.
 
anonim cytuj
16-11-2020
Myslalam, zeby zrobic dwie kopie i moja ma podpisac osobiscie przy nas ( mialby narzucone, albo pieniadze albo podpis). Ewentualnie jezeli sie nie dostosuje to wyslac.
 
anonim cytuj
16-11-2020
To też jest dobry pomysł.
 
anonim cytuj
16-11-2020

Sugerowane Tematy

Wspólnoty mieszkaniowe.
Witam, WM powstają w określonych ustawą okolicznościach i z mocy prawa. Muszą wtedy dokonać pewnych czynności (NIP, konto, zarząd, etc.). Czy, wzgl. kto może/ma prawo kontrolować czy te czynności zostały dokonane ?...
Temat zwolnienia L4
Dzień dobry, temat zwolnienie L4. Lekarz zrobił przerwę przez przypadek w systemie. Poprzednie zwolnienie od 22.08 do 21.09 a kolejne od 23.09. Wizyta była 22.09. Jest dzień przerwy, co może zrobić lekarz w tym przypadku? A co może zrobić pacjent?...
zrzeczenie się spadku
Dzien dobry. Czy trzeba zrzekac się spadku od zmarłej siostry babci?? Czy w tak dalekiej linii też dziedziczymy ??...
Samochód osobowy po zmarłym tacie. Jakie kroki prawne powinienem podjąć, aby legalnie móc poruszać się tym samochodem po polskich drogach?
Dzień dobry. Kilka dni temu zmarł mój tato. Został po nim samochód osobowy. Ubezpieczenie na ten samochód jest do końca października. Jakie kroki prawne powinienem podjąć, aby legalnie móc poruszać się tym samochodem po polskich drogach? Czy do końca trwania ubezpieczenia można nim normalnie jeździć? Dziękuję za pomoc...

Wyszukiwarka