Dzień dobry.
Moi rodzice mają dom własnościowy. Niestety nieruchomość jest zadłużona, kilku komorników czeka w kolejce. Są to długi moich rodziców.
Chciałabym aby rodzice przepisali na mnie ta nieruchomość, zdaje sobie sprawę że biorę ją z długiem. Mam jeszcze dwóch braci, czy po śmierci moich rodziców będę musiała zapłacić im zachowek? Jak to ominąć? Moi rodzice nie chcą aby bracia mieli prawa do tej nieruchomości. Biorę nieruchomość z długami więc nie będzie stać mnie aby spłacić braci.
anonim cytuj
12-11-2020
Wierzyciele będą mnożyć koszty, odsetki, odsetki karne, upomnienia, koszty egzekucji + koszty listów, + koszty o których dowiesz na sam koniec, wiele kancelarii nie ujawni na początku wszystkich kosztów które planują naliczyć aby nie straszyć wierzyciela. etc etc i możesz końcowo ponieść tak olbrzymie koszty, że może taniej i prościej będzie zbudować nowy dom.
Dla tego na początku gruntowna analiza i rozmowa z prawnikiem.
anonim cytuj
12-11-2020
koszty nie mogą się mnożyć. Co Ty opowiadasz...
anonim cytuj
12-11-2020
Oczywiście że nie mogą, to skrót myślowy. Raczej mam na myśli że patrząc nawet na komplet dokumentów nie widzimy wszystkich kosztów do zakończenia sprawy. Najlepiej wystąpić o pismo, i jednoznacznie, nie zostawiając furtki zapytać. W rodzinie mam przypadek ustalenie spłaty w US podatku od nieruchomości który przez zaniedbanie nie była zgłoszona. Stryj ustalił w US kwotę, rozłożył na raty, po spłacie US naliczył spore koszty tytułem bezpodstawnego wzbogacenia.
anonim cytuj
12-11-2020
Podatek od nieruchomości jest podatkiem lokalnym, płatnym do gminy. Organem podatkowym również jest gmina, a nie urząd skarbowy. Nie zmyślaj.
anonim cytuj
12-11-2020
Drogi Panie tak szybko zarzucać komuś kłamstwo NIEŁADNIE i nie profesjonalnie.
Jeśli podatek nie zostanie zapłacony to jest przestępstwo karno skarbowe, i zajmuj się tym US.
anonim cytuj
12-11-2020
ehhhh. Uporczywe niewpłacanie podatku jest wykroczeniem skarbowym (art. 57 k.k.s.). Przestępstwo skarbowe może być tylko przy dużych kwotach (ponad pięciokrotność minimalnego wynagrodzenia) i może je popełnić tylko płatnik bądź inkasent (art. 77 k.k.s.) Proszę nie wymyślać...
anonim cytuj
12-11-2020
Nieruchomość nie jest zadłużona tylko co najwyżej jest zajęta. Czy są już wpisy w księgach wieczystych dotyczące zajęć?
anonim cytuj
12-11-2020
są ale tylko na połowie gdyż rodzice mają rozdzielność.
anonim cytuj
12-11-2020
No to co chcesz osiągnąć tym, że staniesz się właścicielem?
anonim cytuj
12-11-2020
Chciałabym spłacić te długi, ale chcę mieć nieruchomość tylko na siebie, nie chce aby bracia wymagali ode mnie jakiejkolwiek spłaty.
anonim cytuj
12-11-2020
no to raczej nie darowizna tylko zakup od rodziców. Da się to zrobić w porozumieniu z komornikiem. Oczywiście o ile długi egzekwowane przez wierzycieli są mniejsze niż cena, którą chcesz zapłacić. Jeżeli są większe to trzeba jeszcze porozumieć się z wierzycielami.
anonim cytuj
12-11-2020
ok. To już do ustalenia, a co z moimi braćmi? Czy jedynym wyjściem aby nie chcieli ode mnie pieniędzy po śmierci rodziców jest ich wydziedziczenie przez moich rodziców?
anonim cytuj
12-11-2020
Ale skoro kupujesz nieruchomość to braciom nic do tego. Nie ma potrzeby ich wydziedziczania bo sprzedanej nieruchomości nie wlicza się do podstawy ustalenia zachowku.
Witam.
1.czy można prosić dzielnicowego żeby był podczas zabierania swoich rzeczy z domu?
(18 -latka wyrzucona z domu boi się sama odebrać swoje rzeczy )
Uczy się została bez grosza i dachu.(18 lat skończyła w czerwcu)
Czy może starać się o alimenty co ma zrobić od czego zacząć?...
Witam, wynajmuję mieszkanie od 2019r. Z mojej strony wszystkie opłaty były płacone na czas, dziś dnia 2 października przychodzi syn właściciela i mówi że mieszkanie jest zadłużone na dużą kwotę, a od dnia 4 października rozpoczyna się egzekucja komornicza co przedstawił pismem, i w związku z tym mam następujące pytania:
1. czy muszę wpuścić komornika?
2. czy ma on prawo do zabrania moich rzeczy?
3. czy muszę się wyprowadzić w trybie natyc...
Został złożony pozew rozwodowy bez orzekaniu o winie. Pozwanego nie było w domu gdy kopia pozwu została do niego wysłana i nie odpowiedział na awizo.
Czy będzie to miało wpływ na dalszy przebieg rozwodu?...