Zadłużona nieruchomość rodziców

Dzień dobry.
Moi rodzice mają dom własnościowy. Niestety nieruchomość jest zadłużona, kilku komorników czeka w kolejce. Są to długi moich rodziców.
Chciałabym aby rodzice przepisali na mnie ta nieruchomość, zdaje sobie sprawę że biorę ją z długiem. Mam jeszcze dwóch braci, czy po śmierci moich rodziców będę musiała zapłacić im zachowek? Jak to ominąć? Moi rodzice nie chcą aby bracia mieli prawa do tej nieruchomości. Biorę nieruchomość z długami więc nie będzie stać mnie aby spłacić braci.
anonim cytuj
12-11-2020
Wierzyciele będą mnożyć koszty, odsetki, odsetki karne, upomnienia, koszty egzekucji + koszty listów, + koszty o których dowiesz na sam koniec, wiele kancelarii nie ujawni na początku wszystkich kosztów które planują naliczyć aby nie straszyć wierzyciela. etc etc i możesz końcowo ponieść tak olbrzymie koszty, że może taniej i prościej będzie zbudować nowy dom.
Dla tego na początku gruntowna analiza i rozmowa z prawnikiem.
 
anonim cytuj
12-11-2020
koszty nie mogą się mnożyć. Co Ty opowiadasz...
 
anonim cytuj
12-11-2020
Oczywiście że nie mogą, to skrót myślowy. Raczej mam na myśli że patrząc nawet na komplet dokumentów nie widzimy wszystkich kosztów do zakończenia sprawy. Najlepiej wystąpić o pismo, i jednoznacznie, nie zostawiając furtki zapytać. W rodzinie mam przypadek ustalenie spłaty w US podatku od nieruchomości który przez zaniedbanie nie była zgłoszona. Stryj ustalił w US kwotę, rozłożył na raty, po spłacie US naliczył spore koszty tytułem bezpodstawnego wzbogacenia.
 
anonim cytuj
12-11-2020
Podatek od nieruchomości jest podatkiem lokalnym, płatnym do gminy. Organem podatkowym również jest gmina, a nie urząd skarbowy. Nie zmyślaj.
 
anonim cytuj
12-11-2020
Drogi Panie tak szybko zarzucać komuś kłamstwo NIEŁADNIE i nie profesjonalnie.
Jeśli podatek nie zostanie zapłacony to jest przestępstwo karno skarbowe, i zajmuj się tym US.
 
anonim cytuj
12-11-2020
ehhhh. Uporczywe niewpłacanie podatku jest wykroczeniem skarbowym (art. 57 k.k.s.). Przestępstwo skarbowe może być tylko przy dużych kwotach (ponad pięciokrotność minimalnego wynagrodzenia) i może je popełnić tylko płatnik bądź inkasent (art. 77 k.k.s.) Proszę nie wymyślać...
 
anonim cytuj
12-11-2020
Nieruchomość nie jest zadłużona tylko co najwyżej jest zajęta. Czy są już wpisy w księgach wieczystych dotyczące zajęć?
 
anonim cytuj
12-11-2020
są ale tylko na połowie gdyż rodzice mają rozdzielność.
 
anonim cytuj
12-11-2020
No to co chcesz osiągnąć tym, że staniesz się właścicielem?
 
anonim cytuj
12-11-2020
Chciałabym spłacić te długi, ale chcę mieć nieruchomość tylko na siebie, nie chce aby bracia wymagali ode mnie jakiejkolwiek spłaty.
 
anonim cytuj
12-11-2020
no to raczej nie darowizna tylko zakup od rodziców. Da się to zrobić w porozumieniu z komornikiem. Oczywiście o ile długi egzekwowane przez wierzycieli są mniejsze niż cena, którą chcesz zapłacić. Jeżeli są większe to trzeba jeszcze porozumieć się z wierzycielami.
 
anonim cytuj
12-11-2020
ok. To już do ustalenia, a co z moimi braćmi? Czy jedynym wyjściem aby nie chcieli ode mnie pieniędzy po śmierci rodziców jest ich wydziedziczenie przez moich rodziców?
 
anonim cytuj
12-11-2020
Ale skoro kupujesz nieruchomość to braciom nic do tego. Nie ma potrzeby ich wydziedziczania bo sprzedanej nieruchomości nie wlicza się do podstawy ustalenia zachowku.
 
anonim cytuj
12-11-2020

Sugerowane Tematy

Czy urzędnik lub prezydent miasta ma obowiązek udzielenia informacji
Dzień dobry Czy urzędnik lub prezydent miasta ma obowiązek udzielenia informacji kto dzierżawi teren należący do gminy i w jakim terminie trwa umowa i jaka jest podstawa prawna tej dzierżawy? Jeśli nie dzierżawię a zajmuję i dbam o teren to mogę ponieść konsekwencje? Opis sytuacji: Ostatnio blisko mojego domu zaczęły rozrastać się krzaki i typowe zielsko itd. W te krzaki były powyrzucane butelki i inne śmieci. Posprzątałem to i dbam, kosze tra...
Wycofanie zawiadomienia.
Złożyłam zawiadomienie o znęcaniu się nade mną i dziecku, groźbach karalnych, gwałtach przez męża. Zostałam przesłuchana. Chciałabym wycofać zawiadomienie. Nie udźwignę tego psychicznie. Jak napisać taki wniosek, by był skuteczny? Dziecko nie pamięta złych wydarzeń, kontakty ojca z dzieckiem zabezpieczone są w obecności kuratora, a sprawozdania są dobre, jesteśmy w czasie rozwodu i mieszkamy osobno, niedługo będą badania w OZSS w celu oceny kompe...
Mieszkanie socjalne.
Składałem wniosek o mieszkanie socjalne, dostałem się, zaprezentowano mi jedno mieszkanie a doszły mnie słuchy, że powinienem dostać dwie propozycje. Drugiej nie dostałem a tego które mi zaprezentowano nie wziąłem. Okoliczni mieszkańcy byli nie zaciekawi a mieszkanie z moją choroba niepełnosprawności nie nadawało się do zamieszkania pod względem psychicznym, gdyż od razu zaczęło powodować u mnie różne dolegliwości. Nadmiar tego, po zamieszkaniu t...
Ubezpieczenie OC na osobę?
Partner pożycza mi samochód, którego jest współwłaścicielem, drugą właścicielką jest jego matka. Wiem, że w przypadku kolizji z mojej winy, ich rata za ubezpieczenie podlega re kalkulacji, czego chciałabym uniknąć. Czy mogę wykupić prywatne OC (na osobę) i w przypadku kolizji z mojej winy, uszkodzenia np. innego samochodu, mogę odmówić pokrycia kosztów odszkodowania z tytułu OC zarejestrowanego na auto i wnosić o odszkodowanie z OC prywatnego? W...

Wyszukiwarka