trudno usuwalne naklejki

Dzień dobry, pod jaki paragraf podchodzi przyklejenie komuś trudno usuwalnej naklejki na samochód (szybę) zaparkowany w niewłaściwym miejscu?
anonim cytuj
10-10-2020
Art. 124 kw, 222 §2kc a jesli to jest naklejka z pewna czescia ciała to nawet jeszcze 141kw
 
anonim cytuj
10-10-2020
Art 124 na moje nie zadziała, naklejka na szybie nie niszczy mienia, gdyż w 5 min można doprowadzić szybę do stanu sprzed naklejenia.
 
anonim cytuj
10-10-2020
autor napisal " trudno usuwalnej naklejki"
 
anonim cytuj
10-10-2020
trudno usuwalne naklejki to te, które drą się przy próbie odklejenia. Wystarczy trochę alkoholu czy płynu do szyb i szmatka. Wiem, sam odklejałem kiedyś (nie za swoje parkowanie akurat)
 
anonim cytuj
10-10-2020
W kwestii rozmaitych naklejek należy raczej mieć na względzie skutek i jeśli dochodzi na skutek do zniszczenia, to jak najbardziej art. 288 k.k. i art. 124 k.w.
 
anonim cytuj
10-10-2020
Po pierwsze, warto rozważyć art. 124 kodeksu wykroczeń, który mówi o niszczeniu, uszkadzaniu lub czynieniu niezdatnym do użytku cudzej rzeczy. W przypadku trudno usuwalnej naklejki, kluczowe mogłoby być stwierdzenie, czy naklejenie takiej naklejki stanowi niszczenie lub uszkadzanie samochodu. Czy na przykład zaszkodziło to powłoce lakierowej samochodu, czy spowodowało trwałe uszkodzenie szyby? Jeżeli tak, art. 124 może mieć zastosowanie.

Po drugie, należy również rozważyć art. 288 kodeksu karnego, który mówi o zniszczeniu cudzej rzeczy. Znowu, kluczowe będzie ustalenie, czy naklejenie takiej naklejki na samochód stanowi "zniszczenie". Czy spowodowało to trwałe i nieodwracalne szkody?

Po trzecie, odniesiono się do art. 222 §2 Kodeksu cywilnego, który dotyczy czynów niedozwolonych. Czy naklejenie takiej naklejki na samochód może być uważane za naruszenie porządku prawnego, co powoduje obowiązek naprawienia szkody?

Należy pamiętać, że każda sytuacja jest inna i kluczowe może być określenie, czy naklejenie takiej naklejki na samochód spowodowało trwałe uszkodzenie lub zniszczenie, a także czy mogło to stanowić czyn niedozwolony. Przepisy te mogą mieć zastosowanie w zależności od konkretnej sytuacji.
 
anonim cytuj
02-08-2023
Zastanawia mnie jeszcze jedno. Co jeśli naklejka nie powoduje żadnych trwałych uszkodzeń, ale jest na tyle trudna do usunięcia, że właściciel samochodu musiał skorzystać z usług firmy specjalizującej się w usuwaniu takich naklejek, co wiązało się z pewnymi kosztami. Czy w takim przypadku osoba, która przykleiła naklejkę, mogłaby być odpowiedzialna za zwrot tych kosztów? Czy kodeks cywilny coś na ten temat mówi?
 
anonim cytuj
02-08-2023
Dzień dobry,

Podkreśliłeś istotny aspekt, który warto omówić w kontekście problemu naklejek. Jeżeli naklejka nie powoduje trwałych uszkodzeń, ale jej usunięcie wiązało się z dodatkowymi kosztami, to pytanie o odpowiedzialność za te koszty jest jak najbardziej na miejscu.

Po pierwsze, z punktu widzenia prawa cywilnego, art. 415 Kodeksu cywilnego mówi, że ten, kto wyrządził szkodę z winy umyślnej lub z powodu niedbalstwa, obowiązany jest do jej naprawienia. W tym kontekście, kluczowe będzie ustalenie, czy osoba, która nakleiła naklejkę, działała z winy umyślnej lub z powodu niedbalstwa.

Po drugie, należy zauważyć, że zgodnie z art. 361 § 1 Kodeksu cywilnego, odszkodowanie powinno obejmować utracone korzyści, które bez szkody osoba poszkodowana uzyskałaby. To oznacza, że koszty usunięcia naklejki mogą być uznane za "utracone korzyści" w kontekście tego przepisu, co dawałoby podstawę do żądania zwrotu tych kosztów.

Tak więc, zgodnie z powyższymi przepisami, osoba, która przykleiła naklejkę, mogłaby być odpowiedzialna za zwrot kosztów związanych z jej usunięciem, jeżeli można by ustalić, że działała z winy umyślnej lub z powodu niedbalstwa i że koszty te są wynikiem jej działania.
 
anonim cytuj
02-08-2023

Sugerowane Tematy

Zostałem obrażony przez wpisy na Facebooku. Nie zostało podane moje imię i nazwisko, czy w tej sytuacji kwalifikuje się to aby zgłosić to zdarzenie na policję?
Zostałem obrażony przez wpisy na Facebooku, z kontekstu postów i komentarzy widać że mowa o mnie. Nie zostało podane moje imię i nazwisko ale inicjały. Czy w tej sytuacji kwalifikuje się to aby zgłosić to zdarzenie na policję?...
Prawo spadkowe
Dzień dobry, proszę o informację czy powinnam w imieniu mojego syna odrzucić spadek (składający się głównie z długów), jeżeli syna nie było jeszcze na świecie w chwili śmierci spadkodawcy (brat babci) ? W chwili gdy ja odrzucałam spadek w ciąży już byłam....
Co zrobić w przypadku szkody parkingowej?
Córka miała samochód na parkingu stacji benzynowej, przejeżdżający gość tirem z naczepą zahaczył o jej samochód i go zniszczył, wysiadł zobaczył co się stało i odjechał. Córka ma wideo z tego zdarzenia ale Policja stwierdziła, że ponieważ nagrane są tylko numery naczepy która w dodatku była wypożyczona nie są w stanie znaleźć winowajcy, albo im się szukać nie chce. Co córka ma zrobić w takim wypadku i gdzie zgłosić?...
Alimenty na dziecko.
Witam, proszę o poradę. Urodziłam parę dni dziecko, ojciec ma firmy (które nie są na niego). Jaka kwotę alimentów można uzyskać ? Ojciec chce płacić 500 zł ja się z tym nie zgadzam gdyż koszty są dużo większe chociażby ze względu na to ze 90% mojego wynagrodzenia teraz pójdzie na opłatę mieszkania....

Wyszukiwarka