udzielenie pożyczki znajomej osobie

Witam. Sytuacja związana jest z udzieleniem pożyczki pieniężnej osobie, którą znam lecz nie spisywaliśmy żadnego dokumentu potwierdzającego, że pieniądze mu przekazałem. Jedyne co mam to rozmowy na aplikacji Messenger (kwota pożyczki, termin spłaty oraz kwotę jaką miał spłacić). Dłużnik ma już około 1.5 miesiąca spóźnienia i raczej nie kwapi się do oddania mimo, że często pisze o spłaceniu pożyczki tego samego dnia. Czy jest jakaś realna szansa na odzyskanie pieniędzy skoro tak się sprawa potoczyła? Co najlepiej radzicie zrobic? Dzieki za wszystkie podpowiedzi
anonim cytuj
05-10-2020
Szansa jak najbardziej jest. Proszę wysłać wezwanie do zapłaty zakreślić termin i dać rygor skierowania sprawy do Sądu. Jeżeli to nie zadziała nie pozostanie nic innego jak skierowanie powództwa do Sądu. Ważne,aby dołączyć screeny z rozmów z których wynika,że były pożyczone środki,kiedy miał ich zwrot nastąpić itd
 
anonim cytuj
05-10-2020
można zrobić screeny, że będzie widać datę i po tym można wywnioskować. Dużo razy te pisał,że dzisiaj będą pieniądze (i tak kolejno przez kilka dni) także na pewno jestem w stanie takie coś zrobić. Oczywiście ma oddać więcej niż pierwotnie pożyczył ale jest też rozmowa, że na takie warunki się zgadza.
 
anonim cytuj
05-10-2020
No to w takim razie zrób dokładnie to, co napisane jest wyżej - krok po kroku.
 
anonim cytuj
05-10-2020
Zawarłeś umowę ( co prawda ustną ) pożyczki. Są na tę okoliczność, jak piszesz dowody w postaci screen'ow. Wystosuj pismo np. " Zgodnie z umową pożyczki, zawartą w dniu ............... żądam jej zwrotu najpóźniej do dnia ............ pod rygorem skierowania roszczenia da drogę postępowania przed sądem cywilnym. I myk, list polecony za potwierdzeniem odbioru.
 
anonim cytuj
05-10-2020

Sugerowane Tematy

Alimenty na rzecz żony po zmarłym bracie.
Dzień dobry, Niedawno zmarł mój brat, jedyną rodziną dla niego i Jego żony jestem/byłem ja, Oni nie mieli dzieci a rodzice obu stron dawno nie żyją. Brat z żoną nie bardzo radzili sobie finansowo, wieczni bezrobotni utrzymujący się z rent i zasiłków, mieszkali w mieszkaniu które sfinansowali Im nasi rodzice a ja opłacałem im latami rachunki. Zamierzałem się zrzec prawa do spadku po bracie ale niestety dowiedziałem się pocztą pantoflową, że żona...
Jak uchylić sądowy zakaz zbliżania? A najlepiej jak go uniknąć?
Szanowni Państwo, jestem osobą pokrzywdzoną przestępstwem stalkingu zagrożonym obecnie karą pozbawienia wolności do lat ośmiu. W trakcie postępowania bliska mi osoba przyznała się do winy. Byłem wściekły więc nie cofnąłem wniosku o ściganie i ukaranie sprawcy. Minęło jednak trochę czasu, szczerze porozmawialiśmy, wyjaśniliśmy sobie wszystko, ta osoba wyraziła skruchę, więc jej wybaczyłem i staramy się odbudować nasze relacje. Z racji iż nękan...
Wypowiedzenie umowy najmu.
Czy mogę wypowiedzieć umowę najmu lokalu mieszkalnego w trybie natychmiastowym zgodnie art. 682 K.c., art. 664 § 2 K.c.? W lutym 2023r. podpisałam umowę najmu lokalu mieszkalnego na rok. Opłaty ponoszę regularnie i w terminie, lecz Wynajmujący nie wywiązał się z ustnej umowy usunięcia wady lokalu mieszkalnego ( usunięcie odpadających płytek ze ścian i podłogi w kuchni, łazienki poprzez remont/ odświeżenie kuchni, łazienki, korytarza) uniemożliwi...
Koszty postępowania klauzulowego.
Witam, proszę o poradę co do następujących okoliczności. Powódka złożyła w maju 2022 pozew o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Do nakazu został wniesiony skutecznie sprzeciw. Postępowanie przed Sądem Rejonowym trwało rok czasu, i zakończyło się wyrokiem 30 maja 2023r, umarzając postępowanie co do należności głównej w wysokości 3 tyś złotych, jednocześnie zasądzając od pozwanego na rzecz powódki kwotę 15 zł, słownie piętnaście złotych,...

Wyszukiwarka