Wykup mieszkania komunalnego.

Moi rodzice ze względu na długi okres wynajmu mają prawo wykupu mieszkania komunalnego(tzw. zasiedlenie). Miasto daje jednak warunek. Miasto ponosi koszty ekspertyzy tylko w przypadku jeżeli zainteresowany wykupi mieszkanie. W przeciwnym wypadku koszt ekspertyzy w tym przypadku poniosą rodzice. I tutaj moje pytanie. Czy miasto może wymagać od zainteresowanych poniesienia kosztów ekspertyzy w przypadku, gdy nie zdecydują się na wykup? W końcu nie wiadomo ile warta jest nieruchomość oraz kwota jej wykupu.
anonim cytuj
15-11-2023
Chodzi o wycenę?
Zazwyczaj za działania płaci zadający działania. Dziękuj gminie za taki hojny gest. A dlaczego pozostali mieszkańcy gminy mieliby płacić za wycenę mieszkania twoich rodziców? Jeden powód?
 
anonim cytuj
15-11-2023
Owszem chodzi o wycenę. Mieszkanie było w takim opłakanym stanie, że to gmina powinna dziękować rodzicom, że będą mogli się pozbyć mieszkania i zarobić na tym. I to dopiero po 25 latach. Hojna to była gmina kiedy po 2000 roku sprzedawała mieszkania po 3% wartości. Nie rozumiem skąd pomysł , aby to inni mieszkańcy gminy płacili za wycenę. W końcu pieniądze z opłacanego czynszu przez tyle lat mogłyby posłużyć do poniesienia kosztów wyceny.
 
anonim cytuj
15-11-2023
U mnie we Wrocławiu latami się czeka na mieszkanie komunalne. Nawet na takie jak piszesz w opłakanym stanie. I jeszcze jest możliwość wykupu za grosze. Też uważam że powinieneś dziękować gminie za prezent a ty jeszcze chcesz żeby ona ponosiła dodatkowe koszty. Nie mogą cię zmusić żebyś ty to ponosił koszty ekspertyzy. Ale w takim przypadku to ich dobra wola że to tobie sprzedadzą to mieszkanie. A wcale nie muszą. Nikt cię przecież nie przymusza do zakupu. Czynsz który płaciłeś to zaledwie ułamek co miesięcznych opłat za utrzymanie mieszkania. Wrocław to też jakby był prezent od miasta dla ciebie.
Na pewno koszt ekspertyzy i wykupu nie przekroczył połowy wartości mieszkania. Wg mnie już to jest opłacalne. Nie wiem dlaczego jeszcze się zastanawiasz.
 
anonim cytuj
15-11-2023
To nie jest tak, że nie chce ponieść kosztów. Chciałbym tylko po prostu wiedzieć ile kosztuje mieszkanie. Jak się domyślam wycena to koszt około 1000-1500zl. No nic dziękuję za informację.
 
anonim cytuj
15-11-2023
Wiedz że to gmina jest górą i to ona stawia warunki. Ciesz się że tylko takie. I niestety nic na to nie możesz poradzić.
 
anonim cytuj
15-11-2023

Sugerowane Tematy

196kk
artykul ten powinien brzmieć "obraza uczucia polskich katolików" - bo do tego głównie słuzy, Jest tez w szczególności nadużywany przez różnej maści nawiedzonych. Do wywalenia i zasypania wapnem....
Dni wolne na opiękę na dzieckiem
Witam ,w poniedziałek idę do szpitala na planowane cc ,prawdopodobnie bede tam do piątku,rzecz polega na tym ze mąż musi zostać w domu z dziećmi, czy może wziąć opiekę na zdrowe dziecko w takiej sytuacji ,ile jest takich dni i czy na każde dziecko?(mamy dwójkę) i jakie jeszcze moze wziąć dni wolnego oprócz urlopu,wiem ze jest jeszcze coś takiego jak dzień wolny z okazji narodzin dziecka lub coś podobnego,żeby nazbierać 5dni,bo później wezmie ojco...
Najemca nie chce udostępnić mieszkania w celu położenia rur gazowych.
Najemca nie chce udostępnić mieszkania w celu położenia rur gazowych. W całym bloku jest modernizowana instalacja gazowa. Zarząd stwierdził, że jeśli mieszkanie nie zostanie udostępnione to zaślepią rurę na klatce i odetną dopływ gazu do mieszkania. Czy mi jako właścicielowi coś grozi od strony najemcy ?...
Zaliczka czy zadatek?
W takim układzie należy to traktować jak zadatek. [quote]Ale w przypadku nie wywiązania się przez dewelopera z umowy powinien on zwrócić 5000pln raz, dwa, a tu oddaje tylko 5000. Czy taka umowa jest zgodna z prawem?[/quote] Tak, ponieważ kc przewiduje, że strony mogą się tak umówić. [quote]Jest napisane ze deweloper zapłaci Klientowi karę umowna 5000, ale nie ma nic kiedy zwróci pieniądze za opłatę rezerwacyjna, której dokonał Klient....czy p...

Wyszukiwarka