różnica w wypłatach

Będąc na L4 płatnym 100% dostaje srednia kwotę wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy, te 12 miesięcy liczymy do dnia kiedy pracowałam ? Ta kwota podczas całego czasu trwania L4 powinna być stała ? Odkąd przebywam na L4 dostałam 2 wynagrodzenia i się różnią o kilkaset złotych, zastnawiam się z czego wynika różnica ? Wynagrodzenie wypłaca pracodawca.
anonim cytuj
01-10-2020
Średnią liczy się uwzględniając ostatni miesiąc poprzedzający zachorowanie. Może miałaś bardzo wysokie wynagrodzenie i za jeden dzień mniej tyle wyszło?
 
anonim cytuj
01-10-2020
kwota będzie stała bo to jeden okres zasiłkowy (chyba ze są przerwy między zwolnieniami) jednak w jednym miesiącu jest 30 dni w innym 31 i stanowi to różnicę.
Dostajesz wynagrodzenia czy najpierw wynagrodzenie a teraz zasiłek ?
 
anonim cytuj
01-10-2020
cały czas wynagrodzenie. Poproszę kadry o paski płacowe i to mi wyjaśni sprawę. Dziękuje za pomoc
 
anonim cytuj
01-10-2020
a za jaki okres te wynagrodzenie ?
 
anonim cytuj
01-10-2020
Od połowy lipca jestem na zwolnieniu. Pełne miesiące zwolnienia to sierpień i wrzesień.
 
anonim cytuj
01-10-2020
to coś długo jak na wynagrodzenie chorobowe. Wynagrodzenie przysługuje na pierwsze 33 dni, potem jest już to zasiłek chorobowy
 
anonim cytuj
01-10-2020
Zgodnie z art. 92 § 1 Kodeksu pracy, w razie niezdolności do pracy z powodu choroby, pracownikowi przysługuje prawo do wynagrodzenia chorobowego, które wynosi 80% wynagrodzenia przez pierwsze 33 dni niezdolności do pracy (lub 14 dni w przypadku niezdolności do pracy z powodu choroby będącej następstwem wypadku na drodze do pracy lub z pracy).

Po upływie tego okresu pracownik ma prawo do zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), który wynosi również 80% wynagrodzenia, a jego wysokość jest obliczana na podstawie średniego miesięcznego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających pierwszy dzień niezdolności do pracy.

Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę, czy jesteś w stanie otrzymywać wynagrodzenie chorobowe czy zasiłek chorobowy. Jeśli jesteś na zwolnieniu lekarskim (L4) od połowy lipca, to powinnaś otrzymać wynagrodzenie chorobowe za pierwsze 33 dni zwolnienia, a potem zasiłek chorobowy.

Jeśli zauważasz różnicę w kwotach wypłat, może to wynikać z różnicy w dniach wypłaty (niektóre miesiące mają 30 dni, a niektóre 31 dni), ale może to również wynikać z przejścia z wynagrodzenia chorobowego na zasiłek chorobowy. Najlepiej będzie, jeżeli skonsultujesz się z działem kadr w swoim miejscu pracy, aby uzyskać szczegółowe informacje o swojej sytuacji.
 
anonim cytuj
29-07-2023

Sugerowane Tematy

ZUS twierdzi, że nienależnie pobrałam emeryturę.
Witam, pytanie odnośnie pobranej emerytury rodzica. Emerytura została odebrana od listonosza kilka dni przed śmiercią rodzica. ZUS stwierdził, że emerytura się nie należała i chcą zwrotu. Czy należy się ostatnia emerytura za okres od 1go do 31 go kiedy rodzic zmarł 10go tego miesiąca? ...
Świadczenia finansowe dla chorych na raka.
Witam. Jestem chora na nowotwór złośliwy czy mogę ubiegać się o rentę lub inne świadczenie? Jestem osobą bezrobotną i wyrejestrowaną w urzędzie pracy....
Darowizna samochodu.
Mój ojciec chce mi (swojej córce) przekazać samochód o wartości 35 tys jako darowizna. 1. Czy jest możliwość aby był on zarejestrowany na mojego narzeczonego? 2. Czy jest możliwość aby był zarejestrowany na mnie, a polisa OC na narzeczonego? Dodam, że nie mam prawa jazdy i nigdy nie miałam zarejestrowanego na siebie samochodu....
Bon na zasiedlenie.
Dzień dobry, Moja sytuacja wygląda następująco mieszkam w miejscu bardzo słabo skomunikowanym z resztą świata i przez długie czasy oczekiwania na przesiadki między autobusami moja podróż do pracy trwała by około 2h w jedną stronę mimo tego że nie jest to nawet 50km drogi, lecz Pani w urzędzie pracy stwierdziła, że jako czas dojazdu do pracy liczy się tylko czas spędzony w autobusie, nie liczy się czas czekania na przesiadki itp., co skreśla moją...

Wyszukiwarka