Młodociany pracownik na L4

Witam? Chodzę do szkoły zawodowej i jestem młodocianym pracownikiem w warsztacie samochodowym. Ostatnio się rozchorowałem i poszedłem na zwolnienie L4 na tydzień czasu i mam pytanie czy ma prawo szef do mnie dzwonić w czasie zwolnienia i mówić mi, że jego zwolnienie nie interesuje i że przyjął sobie kogoś innego na moje miejsce, a ja mam przyjść sobie po wypowiedzenie umowy?. I pytanie jeszcze, czy można to jakoś zgłosić, że poza tym musimy jako pracownicy młodociani „odrabiać” l4 w czasie nauki szkolnej, bo on sobie tak wymyślił i chodzić dodatkowo w sobotę na praktyki co nie jest nam za to płacone dodatkowo i również nie dostajemy dnia wolnego w ciągu tygodnia za sobotę. Z góry dziękuje za pomoc.
anonim cytuj
05-09-2020
Nie ma prawa żaden pracodawca zmuszać na pracę podczas zwolnienia lekarskiego. Masz umowę zapewne jaką podpisałeś z właścicielem warsztatu. Nie można zwolnić pracownika na L4 a na pewno choroba i zwolnienie nie są do tego przesłanką.
 
anonim cytuj
05-09-2020
W ostatnich latach coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie influencerów do promocji swoich produktów lub usług w mediach społecznościowych.

Czy taka strategia marketingowa rzeczywiście przynosi pozytywne efekty? Jakie są wady i zalety korzystania z influencer marketingu?

Czy jest to opłacalna forma reklamy dla małych i średnich przedsiębiorstw? Czy znane osobistości z branży mają większy wpływ na konsumentów niż tradycyjne kampanie reklamowe? Zapraszam do dyskusji na ten temat.
 
anonim cytuj
22-03-2023
Po pierwsze, pracodawca nie ma prawa zwalniać pracownika podczas jego nieobecności na zwolnieniu lekarskim. Zgodnie z art. 53 § 1 Kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi podczas jego nieobecności w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy z przyczyn zdrowotnych. Jeśli więc pracodawca wypowiedziałby umowę w czasie Twojego zwolnienia, byłoby to niezgodne z prawem.

Po drugie, co do obowiązku "odrabiania" zwolnienia lekarskiego - nie ma takiej możliwości przewidzianej w polskim prawie pracy. Przepisy prawa nie przewidują konieczności odrobienia dni spędzonych na zwolnieniu lekarskim. W przypadku praktyk zawodowych uczniów młodocianych istnieją pewne wyjątki, ale w żadnym wypadku nie mogą one naruszać Twojego prawa do nauki ani być w konflikcie z Twoim zwolnieniem lekarskim.

Co do dodatkowych praktyk w sobotę, jeśli nie są one uwzględnione w Twojej umowie o praktykę zawodową lub umowie o pracę, pracodawca nie ma prawa wymagać od Ciebie pracy w sobotę bez odpowiedniego wynagrodzenia lub dnia wolnego w zamian w ciągu tygodnia.

Jeżeli Twoje prawa są naruszane, warto zgłosić tę sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy.

Odpowiedź na Post 2:
Zgadza się. Jak wspomniano wyżej, zwolnienie pracownika podczas jego nieobecności na zwolnieniu lekarskim jest niezgodne z art. 53 § 1 Kodeksu pracy. Warto dodać, że jeśli pracodawca postąpiłby w ten sposób, pracownik mógłby domagać się odszkodowania oraz może skierować sprawę do sądu pracy.

Odpowiedź na Post 3:
Influencer marketing stał się popularnym narzędziem promocji w mediach społecznościowych. Główne zalety korzystania z influencer marketingu obejmują autentyczność komunikacji, zwiększoną zaangażowanie odbiorców i możliwość dotarcia do konkretnej grupy docelowej. Wady mogą obejmować wysokie koszty współpracy z topowymi influencerami oraz ryzyko negatywnego odbioru w przypadku niewłaściwego doboru influencera. Dla małych i średnich przedsiębiorstw może to być opłacalna forma reklamy, jeśli podejdą do niej strategicznie, wybierając influencerów zgodnych z wartościami marki i budżetem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy znane osobistości mają większy wpływ na konsumentów niż tradycyjne kampanie reklamowe, wszystko zależy od konkretnej kampanii, produktu i grupy docelowej.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Mama wydziedziczyła syna (mojego brata). Czy pomimo testamentu brat po śmierci mamy może starać się o zachowek dla dzieci?
Dzień dobry Moja mama posiada nieruchomość. Ma również dwoje dzieci mnie i mojego brata. Z moim bratem od ponad 15 lat nie utrzymuje kontaktu. Nie wiedzą gdzie mieszkają, jak żyją i czy w ogóle żyją. W mieszkaniu mojej mamy mieszkam ja ze swoją rodziną. Moja mama spisała u notariusza testament w którym wydziedzicza swojego syna (mojego brata) ponieważ nie łączą ich żadne relacje i kontakty. Cały swój majątek chce przekazać mi. Jednak mój brat p...
Przyspieszenie terminu rozprawy rozwodowej.
Witam, czy jest tu ktoś kto może doradzić. Jestem w trakcie rozwodu, mąż złożył wniosek o moje ubezwłasnowolnienie w sądzie w Warszawie, sąd w Warszawie przeniósł sprawę do Gdańska ( moje miejsce zamieszkania ) mąż się od tego odwołał - aktualnie sprawa utknęła w sądzie apelacyjnym w Warszawie. Czy da się jakoś poprosić sąd ( napisać wniosek ) o przyspieszenie ?? Chciałabym już mieć ten rozwód za sobą (przeszłam badania że jestem zdrowa psychicz...
Jaka to kategoria wierzytelności.
Posiadam prawomocny wyrok sądowy z klauzulą wykonalności. w wyroku zasądzone są: 1) odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie z pracy 2) odprawa 3) koszty postępowania 4) odsetki ustawowe Sąd ogłosił upadłość obejmującą likwidację majątku spółki. Teraz powinienem zgłosić moją wierzytelność do Sędziego Komisarza mam jednak mały (wielki) problem Nie wiem, w której kategorii mieszczą się moje wierzytelności....
Zaległości alimentacyjne.
Zmarł mój ojciec który żył w konkubinacie z moją mamą, miał zasądzone alimenty nade mną, przez długi czas nie płacił i narosło mu około 20 tysięcy polskich złotych zaległości, część komornik zajął z tej kwoty około 300zł + bieżące alimenty. Wiem że spadkobiercy przejmują długi, lecz zobowiązania alimentacyjne już nie. Spadkobiercami są dwaj bracia którzy mają wysokie emerytury górnicze (5-7tyś zł) + dorabiają, więc żyją dość zamożnie. Dodatkow...

Wyszukiwarka