Czy wypowiedzenie umowy pożyczki musi być napisane przez prawnika czy tylko i wyłącznie przez osobę która pożyczyła dane pieniądze??

Czy wypowiedzenie umowy pożyczki musi być napisane przez prawnika czy tylko i wyłącznie przez osobę która pożyczyła dane pieniądze... Chcę na adres zameldowania dłużniczki napisać pismo ze za 3 dni jeżeli nie otrzymam długu to złożę wniosek o rozpoczęcie sprawy cywilnej? Jestem na etapie dowiadywania się adresu dłużniczki, proszę doradzić jak działać dalej...
anonim cytuj
02-12-2022
Jeśli umowa pożyczki zawarta jest na czas określony, wypowiedzieć ją można tylko wtedy, jeśli w jej umowie zawarto zapis uprawniający do wypowiedzenia. Jeśli umowa pożyczki zawarta na czas określony (czyli z określonym terminem spłaty) takiego zapisu nie zawiera, to nie można jej wypowiedzieć. https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-powinno-wygladac...
 
anonim cytuj
02-12-2022
Może oczywiście osoba cywilna . Doręczenie musi być prawidłowe : list polecony z potwierdzeniem odbioru .
 
anonim cytuj
02-12-2022
A jak odbiór podpisze rodzic dłużniczki to będzie ok? Ale prawnicy też piszą takie pisma za odpłatą? Chodzi mi, aby się przestraszyła po prostu, że to nie są żarty.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Czy wypowiedzenie umowy pożyczki musi być napisane przez prawnika czy tylko i wyłącznie przez osobę która pożyczyła dane pieniądze... Chcę na adres zameldowania dłużniczki napisać pismo ze za 3 dni jeżeli nie otrzymam długu to złożę wniosek o rozpoczęcie sprawy cywilnej? Jestem na etapie dowiadywania się adresu dłużniczki, proszę doradzić jak działać dalej...


Nie ma konieczności, aby wypowiedzenie umowy pożyczki było sporządzone przez prawnika. Osoba, która pożyczyła pieniądze, może samodzielnie napisać i wysłać takie wypowiedzenie. Niemniej jednak korzystanie z pomocy prawnika może pomóc w skutecznym sformułowaniu treści pisma.

Jeśli umowa pożyczki zawarta jest na czas określony, wypowiedzieć ją można tylko wtedy, jeśli w jej umowie zawarto zapis uprawniający do wypowiedzenia. Jeśli umowa pożyczki zawarta na czas określony (czyli z określonym terminem spłaty) takiego zapisu nie zawiera, to nie można jej wypowiedzieć.


To prawda, ale jeżeli mija termin spłaty określony w umowie, wtedy możesz domagać się spłaty długu bez wypowiadania umowy.

Może oczywiście osoba cywilna . Doręczenie musi być prawidłowe : list polecony z potwierdzeniem odbioru .


Zgadza się. Ważne jest, abyś posiadał dowód doręczenia pisma dłużnikowi.

A jak odbiór podpisze rodzic dłużniczki to będzie ok? Ale prawnicy też piszą takie pisma za odpłatą? Chodzi mi, aby się przestraszyła po prostu, że to nie są żarty.


Jeśli rodzic dłużniczki odbierze list i podpisze potwierdzenie odbioru, wówczas doręczenie jest uważane za prawidłowe. Co do prawników - tak, wielu prawników świadczy usługi sporządzania pism procesowych, w tym wezwań do zapłaty. Pismo sporządzone przez prawnika może mieć większy ciężar i skłonić dłużnika do podjęcia działań.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Darowizna działek rolnych
Mężczyzna dostał w darowiźnie działki rolne o powierzchni 2,5 ha. Chce przekazać je swoim dwóm synom w darowiźnie po 1,25 ha każdemu. Synowie nie są rolnikami, nie mają kwalifikacji rolniczych, pracują na UoP, mieszkają w innym mieście. Czy otrzymanie takich działek wiąże się dla nich z jakimiś konsekwencjami? Czy wtedy nabywają wtedy jakieś obowiązki? Czy będą jakieś problemy związane z ubezpieczeniem? Czy w przypadku straty pracy będą podlegać...
Alimenty na byłą małżonkę.
Trzy lata temu doszło do rozwodu po między mną a moją żoną z mojej winy. Sąd wtedy zasądził również na nią alimenty w kwocie 1000zł. Czy teraz według was mogę złożyć wniosek o zniesienie alimentów czy lepiej w tej sytuacji trochę zaczekać np. rok czy dwa ? Moja była żona zarabia około 4tys zł miesięcznie więc oczywiście nie żyje w niedostatku i jak najbardziej może spokojnie przeżyć bez tych alimentów, zwłaszcza że na FB ona sama zamieszcza zdjęc...
ZUS chcę mnie wysłać na emeryturę
Przebywam na rencie inwalidzkiej. Jednocześnie pracuję na umowę o pracę. Za miesiąc osiągnę wiek emerytalny. ZUS chce mnie wysłać z automatu na emeryturę twierdząc ze takie są przepisy (renta do osiagnięcia wieku emerytalnego). Ja chciałabym jeszcze popracować, oczywiście bez renty. Jakie kroki muszę podjąć? ...
Umowa obowiązuję od 1.08, czy jeśli poinformuje pracodawcę tego samego dnia o ciąży to pracodawca ma prawo wycofać umowę lub co może zrobić?
Jestem zatrudniona od 10.2020 do 31.07.2021 w firmie. Podpisałam już umowę w tej samej firmie na rok, która zaczyna obowiązywać od 1.08 do 31.07.2023. Czy jeśli poinformuje pracodawcę 1.08 o ciąży czy pracodawca ma prawo wycofać umowę lub co może zrobić?...

Wyszukiwarka