Młodociany pracownik na L4

Witam? Chodzę do szkoły zawodowej i jestem młodocianym pracownikiem w warsztacie samochodowym. Ostatnio się rozchorowałem i poszedłem na zwolnienie L4 na tydzień czasu i mam pytanie czy ma prawo szef do mnie dzwonić w czasie zwolnienia i mówić mi, że jego zwolnienie nie interesuje i że przyjął sobie kogoś innego na moje miejsce, a ja mam przyjść sobie po wypowiedzenie umowy?. I pytanie jeszcze, czy można to jakoś zgłosić, że poza tym musimy jako pracownicy młodociani „odrabiać” l4 w czasie nauki szkolnej, bo on sobie tak wymyślił i chodzić dodatkowo w sobotę na praktyki co nie jest nam za to płacone dodatkowo i również nie dostajemy dnia wolnego w ciągu tygodnia za sobotę. Z góry dziękuje za pomoc.
anonim cytuj
05-09-2020
Nie ma prawa żaden pracodawca zmuszać na pracę podczas zwolnienia lekarskiego. Masz umowę zapewne jaką podpisałeś z właścicielem warsztatu. Nie można zwolnić pracownika na L4 a na pewno choroba i zwolnienie nie są do tego przesłanką.
 
anonim cytuj
05-09-2020
W ostatnich latach coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie influencerów do promocji swoich produktów lub usług w mediach społecznościowych.

Czy taka strategia marketingowa rzeczywiście przynosi pozytywne efekty? Jakie są wady i zalety korzystania z influencer marketingu?

Czy jest to opłacalna forma reklamy dla małych i średnich przedsiębiorstw? Czy znane osobistości z branży mają większy wpływ na konsumentów niż tradycyjne kampanie reklamowe? Zapraszam do dyskusji na ten temat.
 
anonim cytuj
22-03-2023
Po pierwsze, pracodawca nie ma prawa zwalniać pracownika podczas jego nieobecności na zwolnieniu lekarskim. Zgodnie z art. 53 § 1 Kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi podczas jego nieobecności w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy z przyczyn zdrowotnych. Jeśli więc pracodawca wypowiedziałby umowę w czasie Twojego zwolnienia, byłoby to niezgodne z prawem.

Po drugie, co do obowiązku "odrabiania" zwolnienia lekarskiego - nie ma takiej możliwości przewidzianej w polskim prawie pracy. Przepisy prawa nie przewidują konieczności odrobienia dni spędzonych na zwolnieniu lekarskim. W przypadku praktyk zawodowych uczniów młodocianych istnieją pewne wyjątki, ale w żadnym wypadku nie mogą one naruszać Twojego prawa do nauki ani być w konflikcie z Twoim zwolnieniem lekarskim.

Co do dodatkowych praktyk w sobotę, jeśli nie są one uwzględnione w Twojej umowie o praktykę zawodową lub umowie o pracę, pracodawca nie ma prawa wymagać od Ciebie pracy w sobotę bez odpowiedniego wynagrodzenia lub dnia wolnego w zamian w ciągu tygodnia.

Jeżeli Twoje prawa są naruszane, warto zgłosić tę sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy.

Odpowiedź na Post 2:
Zgadza się. Jak wspomniano wyżej, zwolnienie pracownika podczas jego nieobecności na zwolnieniu lekarskim jest niezgodne z art. 53 § 1 Kodeksu pracy. Warto dodać, że jeśli pracodawca postąpiłby w ten sposób, pracownik mógłby domagać się odszkodowania oraz może skierować sprawę do sądu pracy.

Odpowiedź na Post 3:
Influencer marketing stał się popularnym narzędziem promocji w mediach społecznościowych. Główne zalety korzystania z influencer marketingu obejmują autentyczność komunikacji, zwiększoną zaangażowanie odbiorców i możliwość dotarcia do konkretnej grupy docelowej. Wady mogą obejmować wysokie koszty współpracy z topowymi influencerami oraz ryzyko negatywnego odbioru w przypadku niewłaściwego doboru influencera. Dla małych i średnich przedsiębiorstw może to być opłacalna forma reklamy, jeśli podejdą do niej strategicznie, wybierając influencerów zgodnych z wartościami marki i budżetem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy znane osobistości mają większy wpływ na konsumentów niż tradycyjne kampanie reklamowe, wszystko zależy od konkretnej kampanii, produktu i grupy docelowej.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Jak odzyskać kaucję?
Witam, piszę tutaj z zapytaniem o mieszkanie, które wynajmujemy z chłopakiem. Nasza sprawa wygląda tak: -rok temu dostaliśmy mieszkanie w średnim stanie (stare sprzęty agd, ściany w słabym stanie, zasikane przez zwierzęta kanapy itp.) -zgłaszaliśmy sprawę do pośrednika, bo z właścicielem nie było kontaktu o wymianę kanapy, bo najzwyczajniej w świecie śmierdziała, ale mimo kilku próśb nikt nic nie zrobił. Problemem była także spłuczka, którą wy...
Znaleziony portfel.
Znalazłam portfel z dokumentami w sklepie, w którym pracuję. Czy mogę napisać do właściciela, gdzie się znajduje, czy RODO tego zabrania? Jeśli nie, to co mam zrobić z portfelem?...
Wynajem mieszkania, a podwyżki czynszu.
Chcę wynająć mieszkanie w mieście, to że za wynajem i czynsz do spółdzielni zapłacę to wiem. Pani poprosiła o poświadczenie z rodziny z aktem własności na dom. Że w razie jakichkolwiek problemów dana osoba przygarnie mnie pod dach. Pytanie moje jest następujące: czy pod pisaniu wynajmu mieszkania pani będzie mogła podwyższać mi wynajem co pół roku? Nie znam się na przepisach mieszkaniowo-wynajmujących, ale nie pokoi mnie to....
Problem z wynajmowanym mieszkaniem - kto odpowiada za awarię?
Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z odpowiedzialnością za awarię w wynajmowanym mieszkaniu. Zgadzam się, że nie jestem zbyt biegły w kwestiach prawnych, ale staram się jakoś poradzić w tej sytuacji. Wynajmuję mieszkanie od pół roku, i od początku mieliśmy problemy z instalacją wodno-kanalizacyjną. Właściciel mieszkania, kiedy podpisaliśmy umowę, zapewniał, że wszystko jest w porządku i nic nie trzeba naprawiać. Ale po paru miesiącach, rury ...

Wyszukiwarka