Młodociany pracownik na L4

Witam? Chodzę do szkoły zawodowej i jestem młodocianym pracownikiem w warsztacie samochodowym. Ostatnio się rozchorowałem i poszedłem na zwolnienie L4 na tydzień czasu i mam pytanie czy ma prawo szef do mnie dzwonić w czasie zwolnienia i mówić mi, że jego zwolnienie nie interesuje i że przyjął sobie kogoś innego na moje miejsce, a ja mam przyjść sobie po wypowiedzenie umowy?. I pytanie jeszcze, czy można to jakoś zgłosić, że poza tym musimy jako pracownicy młodociani „odrabiać” l4 w czasie nauki szkolnej, bo on sobie tak wymyślił i chodzić dodatkowo w sobotę na praktyki co nie jest nam za to płacone dodatkowo i również nie dostajemy dnia wolnego w ciągu tygodnia za sobotę. Z góry dziękuje za pomoc.
anonim cytuj
05-09-2020
Nie ma prawa żaden pracodawca zmuszać na pracę podczas zwolnienia lekarskiego. Masz umowę zapewne jaką podpisałeś z właścicielem warsztatu. Nie można zwolnić pracownika na L4 a na pewno choroba i zwolnienie nie są do tego przesłanką.
 
anonim cytuj
05-09-2020
W ostatnich latach coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie influencerów do promocji swoich produktów lub usług w mediach społecznościowych.

Czy taka strategia marketingowa rzeczywiście przynosi pozytywne efekty? Jakie są wady i zalety korzystania z influencer marketingu?

Czy jest to opłacalna forma reklamy dla małych i średnich przedsiębiorstw? Czy znane osobistości z branży mają większy wpływ na konsumentów niż tradycyjne kampanie reklamowe? Zapraszam do dyskusji na ten temat.
 
anonim cytuj
22-03-2023
Po pierwsze, pracodawca nie ma prawa zwalniać pracownika podczas jego nieobecności na zwolnieniu lekarskim. Zgodnie z art. 53 § 1 Kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi podczas jego nieobecności w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy z przyczyn zdrowotnych. Jeśli więc pracodawca wypowiedziałby umowę w czasie Twojego zwolnienia, byłoby to niezgodne z prawem.

Po drugie, co do obowiązku "odrabiania" zwolnienia lekarskiego - nie ma takiej możliwości przewidzianej w polskim prawie pracy. Przepisy prawa nie przewidują konieczności odrobienia dni spędzonych na zwolnieniu lekarskim. W przypadku praktyk zawodowych uczniów młodocianych istnieją pewne wyjątki, ale w żadnym wypadku nie mogą one naruszać Twojego prawa do nauki ani być w konflikcie z Twoim zwolnieniem lekarskim.

Co do dodatkowych praktyk w sobotę, jeśli nie są one uwzględnione w Twojej umowie o praktykę zawodową lub umowie o pracę, pracodawca nie ma prawa wymagać od Ciebie pracy w sobotę bez odpowiedniego wynagrodzenia lub dnia wolnego w zamian w ciągu tygodnia.

Jeżeli Twoje prawa są naruszane, warto zgłosić tę sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy.

Odpowiedź na Post 2:
Zgadza się. Jak wspomniano wyżej, zwolnienie pracownika podczas jego nieobecności na zwolnieniu lekarskim jest niezgodne z art. 53 § 1 Kodeksu pracy. Warto dodać, że jeśli pracodawca postąpiłby w ten sposób, pracownik mógłby domagać się odszkodowania oraz może skierować sprawę do sądu pracy.

Odpowiedź na Post 3:
Influencer marketing stał się popularnym narzędziem promocji w mediach społecznościowych. Główne zalety korzystania z influencer marketingu obejmują autentyczność komunikacji, zwiększoną zaangażowanie odbiorców i możliwość dotarcia do konkretnej grupy docelowej. Wady mogą obejmować wysokie koszty współpracy z topowymi influencerami oraz ryzyko negatywnego odbioru w przypadku niewłaściwego doboru influencera. Dla małych i średnich przedsiębiorstw może to być opłacalna forma reklamy, jeśli podejdą do niej strategicznie, wybierając influencerów zgodnych z wartościami marki i budżetem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy znane osobistości mają większy wpływ na konsumentów niż tradycyjne kampanie reklamowe, wszystko zależy od konkretnej kampanii, produktu i grupy docelowej.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Urlop (do kiedy wykorzystać?)
Dobry wieczór. Proszę o informację czy zaległy urlop wypoczynkowy (za ten i poprzedni rok) muszę wykorzystać w jakimś określonym terminie, jeżeli będę wracać teraz do pracy po rocznym urlopie macierzyńskim? Jeżeli nie to ile mam czasu na skorzystanie z niego?...
chorobliwie zazdrosny mąż/monitoring
Witam, narzeczony zamontował monitoring w domu (salon, kuchnia, przedpokój) bez mojej zgody jestem praktycznie cały czas obserwowana, tłumaczy się tym że za mną tęskni jak go nie ma (pracuje jako kierowca od pon do pt w delegacjach)oraz że chce mieć pewność że z nikim się nie spotykam w tym czasie. Jest chorobliwie zazdrosny, co weekend sprawdza mój telefon czy z kimś pisałam. Gdy dzwoni a ja nie odbiore telefonu lub nr jest zajęty robi mi awantu...
Zwolnienie dyscyplinarne podczas urlopu macierzyńskiego.
Dzień dobry, czy podczas zwolnienia lekarskiego w ciąży/ urlopu macierzyńskiego można wręczyć dyscyplinarne zwolnienie kobiecie, związane jest to ze świadomym plagiatem poczynionym przez tą kobietę i naruszeniem dóbr firmy, które wyszły po czasie i firma zatrudniająca będzie pociągnięta do odpowiedzialności?...
Podatek od sprzedaży działki.
Dzień dobry, Pytanie dotyczy podatku od sprzedaży działki. Sprzedałem działkę po uplywie 5 lat, a dopiero po fakcie dowiedziałem sie ze te 5 lat musi być kalendarzowych, a pełne kalendarzowe 5 lat jeszcze nie minęło. Kupno działki marzec 2018 Sprzedaż działki sierpień 2023. Czy mam się spodziewać kontaktu z strony Urzędu Skarbowego i jaki procent podatku do zapłacenia. Działka 6 klasa, kupiona za 50tys, sprzedana również za 50tys zł. Dzięk...

Wyszukiwarka