alimenty na rodziców

Witam.Moi rodzice poszli do opieki o pomoc finansową,Pani z opieki wydzwania po rodzinie i po dzieciach byśmy im pomogli. Sytuacja jest taka że mam z rodzicami zły kontakt. O co bym ich poprosiła nigdy nie pomogli. Proponowałam mamie za pilnowanie dzieci pieniądze ale nie chciała.Wiem że rodzeństwo rodzicom pomaga,tata ma rentę ale to nie wystarcza na pokrycie potrzeb,mòj tata lubi sobie wypić .Wiem że mogą podać mnie o alimenty sądownie. W we wrześniu chcę podjąć pracę.Czy mogę się jakoś zabezpieczyć przed tymi alimentami ?
anonim cytuj
13-07-2020
Ciezko jest i będzie tobie uchronić się jako osoba zarabiająca przed alemintami na rodziców.Jezeli sąd takie zażydzi to niestety będziesz zobowiązana je opłacać.
 
anonim cytuj
13-07-2020
Jeśli rodzice nie zaniedbali Pani wychowania np. nie było niebieskiej karty, zgłoszeń do mopsu, to nie bardzo. W przypadku telefonów, większość mopsów racze bada możliwości pomocy osobom starszym wśród rodziny, jest to standardowa praktyka.
 
anonim cytuj
13-07-2020
Niestety nie ma mozliwosci zabezpieczenia sie przed ewentualnym pozwem o alimenty dla rodzica. Aby uzyskac alimenty od dziecka rodzic musi udowodnic, ze jest w niedostatku niezawinionym czyli np. z powodu choroby albo jakiegos zdarzenia losowego ale nie ze swojej winy. Jezeli jego niedostatek wynika z jego zachowania tj z picia i uporczywego dlugoletniego unikania pracy to sa duzo wieksze szanse na oddalenie takiego pozwu. W sadzie trzeba sie powolac na art 144 kodeksu rodzinnego-sytuacja sprzeczna z zasadami wspolzycia spolecznego. Jesli rodzic nie placil na Pania alimentow, stosowal przemoc i ogolnie nie wywiazywal sie ze swoich obowiazkow rodzicielskich wzgledem Pani to jak sedzia jest normalny to raczej nie przyzna alimentow takiej osobie, chyb ze trafi Pani na jakiegos debila albo ma Pani bardzo wysokie dochody. Prosze pamietac, ze alimenty nie sa uzaleznione od faktycznych zarobkow tylko od mozliwosci zarobkowych pozwanego. Rodzic moze wystapic o alimenty od ktorego dziecka chce, nie musi od wszystkich, moze tylko od jednego-nie jest tak ze to sad zatwierdza ktore z dzieci i w jakiej kwocie bedzie placic tylko osoba ktora zlozy wniosek o przyznanie jej alimentow podaje w nim osobe-dziecko od ktorego tch alimentow zada i sad sie na nie zgadza albo nie ewentualnie zasadza inna niz w pozwie kwote. Mops zawsze najpierw uderza do dzieci i wnukow, zanim cos da z wlasnej kieszeni. Prosze pamietac, ze mops nie moze podac Pani o alimenty dla rodzica, moze to zrobic tylko i wylacznie sam rodzic, mops moze go (i pewnie bedzie) do tego namawiac ale to rodzic musi wystapic z wnioskiem do sadu. Jesli poczuwa sie Pani do pomocy rodzicom mimo zlych stosunkow z nimi to najlepszym wyjsciem bedzie pomoc rzeczowa np. zakup opalu na zime, lekow, srodkow higieny czy zywnosci. To rowniez jest jeden ze sposobo wywiazywania sie z bowiazku alimentacyjnego (bez zasadzonych alimentow pienieznych) prosze zbierac rachunki zeby miec ewentualnie dowody na to ze Pani pomaga.
 
anonim cytuj
13-07-2020

Sugerowane Tematy

Spłata długu po licytacji/przetargu.
Dokonałem spłaty długu już po przetargu/licytacji, komornik oświadczył, że niestety wiąże go art. 781 kpc i mógł umorzyć egzekucję gdybym okazał potwierdzenie wpłaty zaksięgowane do czasu zakończenia licytacji, a czas na spłatę miałem do końca przetargu. Mimo wszystko po około tygodniu skontaktowałem się z wierzycielami (3 wierzycieli) i wpłaciłem im wszystko to co z nakazów i odsetki (bez kosztów komorniczych) z prośbą o cofnięcie wniosków o egz...
Zwrot kaucji za wynajmowane mieszkanie.
Podpisałam umowę najmu mieszkania w którym był zapis, że jeżeli umowa zostanie wypowiedziana przed upływem roku to kaucja przepada. Umowę wypowiedziałam po pół roku najmu i właścicielka przesłała oświadczenie, że jeżeli udostępnię mieszkanie do oglądania potencjalnym najemcom i uda się jej kogoś znaleźć od razu na nasze miejsce, oraz lokal zostanie wyczyszczony i bez zniszczeń ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KAUCJI. Te wszystkie przesłanki zostały speł...
Kontrola pracownika na L4.
Przebywam właśnie na chorobowym, jest to mój pierwszy dzień. Wcześniej nigdy nie korzystałem z tego przywileju osoby pracującej. Będąc dociekliwym chciałem zorientować się co mogę będąc na L4. Większość formułek jest dla mnie w zupełności zrozumiała, ale dwie kwestie tworzą wyłącznie niejasności i chciałbym uzyskać od życzliwej osoby wyjaśnienie. 1." Czy nie wykorzystuje zwolnienia lekarskiego od pracy w sposób niezgodny z jego celem."...
3 miesięczne wypowiedzenie.
Witam jestem na 3 miesięcznym wypowiedzeniu i nie kazano mi przychodzić do pracy przez te 3 miesiące i teraz moje pytanie jak to będzie wypłacone ? Czy najniższa krajowa czy ile procent . Może ktoś się orientuje?...

Wyszukiwarka