1. Komisja może skierować farmaceutę na dodatkowe badanie lekarskie lub obserwację w podmiocie leczniczym. 2. Przewodniczący komisji uzgadnia termin i miejsce dodatkowego badania lekarskiego lub obserwacji w podmiocie leczniczym z kierownikiem podmiotu leczniczego. Przewodniczący komisji zawiadamia farmaceutę o terminie i miejscu dodatkowego badania lekarskiego lub obserwacji w podmiocie leczniczym co najmniej 14 dni przed datą tego badania lub tej obserwacji. 3. Jeżeli farmaceuta nie może się stawić na dodatkowe badanie lekarskie lub obserwację w podmiocie leczniczym, informuje o tym komisję i podaje przyczyny usprawiedliwiające jego niestawienie się. Przewodniczący komisji uzgadnia z farmaceutą i ponownie wyznacza termin dodatkowego badania lekarskiego lub obserwacji w podmiocie leczniczym. 4. Jeżeli farmaceuta nie może stawić się na dodatkowe badanie lekarskie lub obserwację w podmiocie leczniczym z powodu choroby, przedstawia zaświadczenie lekarskie, które potwierdza niemożność jego stawienia się na dodatkowe badanie lekarskie lub obserwację w podmiocie leczniczym, w terminie 7 dni od dnia wystawienia tego zaświadczenia.