1. Strażacy, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 1, oświadczenie składają w urzędzie obsługującym ministra właściwe- go do spraw wewnętrznych. 2. Strażacy, niewymienieni w ust. 1, oświadczenie składają w komórce organizacyjnej wyznaczonej przez przełożonego właściwego do przyjęcia oświadczenia. 3. Strażacy tymczasowo aresztowani składają oświadczenie za pośrednictwem właściwej kancelarii zakładu karnego lub aresztu śledczego. Formularze oświadczeń przekazuje jednostka organizacyjna Państwowej Straży Pożarnej, właściwa we- dług ostatniego miejsca pełnienia służby do właściwej kancelarii zakładu karnego lub aresztu śledczego.