1. Po wydaniu postanowienia o wznowieniu postępowania dyscyplinarnego:
1) komisja uczelniana albo komisja przy Radzie uchyla prawomocne orzeczenie i przystępuje do ponownego rozpozna- nia sprawy;
2) komisja przy ministrze uchyla prawomocne orzeczenie i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania komisji dyscyplinarnej właściwej do rozpoznania sprawy w pierwszej instancji. 2. W przypadku ponownego rozpatrywania sprawy przez komisję uczelnianą albo komisję przy Radzie do składu orzekającego nie mogą zostać wyznaczeni członkowie komisji, którzy uprzednio orzekali w sprawie. 3. We wznowionym postępowaniu dyscyplinarnym nie można wydać orzeczenia na niekorzyść obwinionego, jeżeli wniosek o wznowienie postępowania dyscyplinarnego złożono na jego korzyść. Rozdział 8 Przepis przejściowy i przepis końcowy