Treść przepisu
§ 57
1. Wniosek o wznowienie postępowania dyscyplinarnego składa się do komisji dyscyplinarnej, która wydała prawomocne orzeczenie w sprawie. 2. Wniosek rozpatruje na posiedzeniu niejawnym skład orzekający wyznaczony przez przewodniczącego komisji dyscyplinarnej, o której mowa w ust. 1. 3. W przypadku gdy we wniosku jako podstawa wznowienia postępowania dyscyplinarnego zostały wskazane okolicz- ności, o których mowa w art. 296 ust. 1 pkt 2 ustawy, skład orzekający może, przed rozpatrzeniem wniosku, polecić sprawdzenie tych okoliczności innemu rzecznikowi dyscyplinarnemu. 4. Postanowienie w sprawie wznowienia postępowania dyscyplinarnego doręcza się osobom, o których mowa w art. 296 ust. 4 ustawy. 5. Na postanowienie o odmowie wznowienia postępowania dyscyplinarnego przysługuje stronom zażalenie do komisji przy ministrze, w terminie 14 dni od dnia doręczenia postanowienia, z tym że w przypadku gdy postanowienie wydała komisja przy ministrze, zażalenie na to postanowienie rozpatruje inny skład orzekający.