W ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz. U. Nr 180, poz. 1280, z
późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 2 ust. 4 otrzymuje brzmienie:
„4. Karta Polaka może być przyznana wyłącznie osobie nieposiadającej
obywatelstwa polskiego albo zezwolenia na pobyt stały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.”;
2) w art. 17 ust. 5 otrzymuje brzmienie:
„5. Karta Polaka traci ważność z chwilą nabycia obywatelstwa polskiego
albo uzyskania zezwolenia na pobyt stały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.”;
3) w art. 19 pkt 4 otrzymuje brzmienie:
„4) wnioskodawca nabył obywatelstwo polskie albo uzyskał zezwolenie na pobyt stały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;”.
Treść przepisu