Minister właściwy do spraw zdrowia, po zasięgnięciu opinii Naczelnej
Rady Lekarskiej, może określić, w drodze rozporządzenia, zasady postępowania
lekarzy w sytuacjach związanych ze szczególnym zagrożeniem zdrowia publicznego,
uwzględniając w szczególności rodzaj i zakres zagrożenia.