1. Złożenie pisma przez osobę wskazaną w art. 196b ust. 1 prawa restrukturyzacyjnego uprawnioną do wnoszenia pism w biurze podawczym każdego sądu rejonowego wymaga:
1) okazania przez nią pracownikowi biura podawczego dowodu osobistego albo innego dokumentu tożsamości;
2) wskazania, czy czynność będzie polegała na złożeniu oświadczenia czy złożeniu wniosku; Dziennik Ustaw –2– Poz. 1822
3) wskazania rodzaju składanego wniosku, w przypadku gdy czynność polega na złożeniu wniosku;
4) podania treści pisma;
5) przekazania dokumentów sporządzonych w postaci papierowej, w przypadku gdy są składane;
6) podpisania wydrukowanej, wprowadzonej do systemu teleinformatycznego treści pisma wraz z wykazem załączników;
7) sporządzenia przez pracownika biura podawczego cyfrowego odwzorowania podpisanej treści pisma wraz z wykazem załączników;
8) podpisania przez pracownika biura podawczego wprowadzonej do systemu teleinformatycznego treści pisma wraz z wykazem załączników. 2. Osoba wnosząca pismo w sposób, o którym mowa w ust. 1, otrzymuje potwierdzenie wniesienia pisma zawierające dane sądu, w którym czynność ta została dokonana, datę dokonania tej czynności, treść, wykaz załączników oraz dane osoby dokonującej tej czynności i wprowadzającej pismo do systemu teleinformatycznego. 3. W przypadku dokonania przez pracownika biura podawczego elektronicznego poświadczenia odpisu dokumentu pracownik ten zwraca dokument osobie dokonującej czynności procesowej.
Treść przepisu