Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie sposobu wnoszenia pism procesowych i składania dokumentów w postępowaniu restrukturyzacyjnym za pośrednictwem systemu teleinformatycznego obsługującego postępowanie sądowe oraz w biurze podawczym sądu rejonowego

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 16 września 2021 r. w sprawie sposobu wnoszenia pism procesowych i składania dokumentów w postępowaniu restrukturyzacyjnym za pośrednictwem systemu teleinformatycznego obsługującego postępowanie sądowe oraz w biurze podawczym sądu rejonowego

Obowiązuje
Paragrafy 4
Wejście w życie brak
Ostatnia zmiana 14.03.2024
§
Widoczne: 4 z 4 paragrafów
czesc

Treść rozporządzenia

§ 1-4
§ 1
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) właścicielu konta – rozumie się przez to podmiot, dla którego założono konto w systemie teleinformatycznym obsłu- gującym postępowanie sądowe, zwanym dalej „systemem teleinformatycznym”;
2) koncie – rozumie się przez to zbiór danych identyfikujących tożsamość właściciela konta, wraz z przyporządkowa- nymi zasobami systemu teleinformatycznego;
3) użytkowniku uprawnionym – rozumie się przez to osobę fizyczną, która ma uprawnienie na koncie własnym lub kon- cie innego właściciela konta do wnoszenia pism za pośrednictwem systemu teleinformatycznego;
4) uwierzytelnieniu – rozumie się przez to proces elektroniczny, który umożliwia identyfikację elektroniczną osoby fizycznej w systemie teleinformatycznym;
5) piśmie – rozumie się przez to pismo procesowe lub dokument albo wniosek lub oświadczenie składane ustnie w biurze podawczym sądu rejonowego przez osobę wskazaną w art. 196b ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo re- strukturyzacyjne, zwanej dalej „prawem restrukturyzacyjnym”.
§ 2
1. Wniesienie pisma za pośrednictwem systemu teleinformatycznego przez uwierzytelnionego użytkownika uprawnionego następuje przez:
1) utworzenie pisma;
2) dołączenie załączników, o ile są one wnoszone;
3) uiszczenie opłaty sądowej za pomocą udostępnianego przez system teleinformatyczny mechanizmu gwarantującego nieodwracalne zainicjowanie procedury opłacenia pisma i identyfikację wnoszącego opłatę albo dołączenie do wnios- ku dowodu uiszczenia opłaty w innej formie, o ile pismo podlega opłacie, a przepis szczególny nie stanowi inaczej;
4) wysłanie pisma do adresata. 2. Niezwłocznie po wniesieniu pisma na koncie, z którego wysłano pismo, jest umieszczane elektroniczne potwier- dzenie wniesienia pisma zawierające zestaw danych jednoznacznie wskazujący wysłane pismo, właściciela konta, z którego pismo zostało wysłane, uprawnionego użytkownika, który je wysłał, oraz datę jego wniesienia.
§ 3
§ 4
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 grudnia 2021 r. Minister Sprawiedliwości: Z. Ziobro
Brak wyników