1. O zmianie wysokości opłat ogrodowych stowarzyszenie ogrodowe
jest obowiązane zawiadomić działkowców, w sposób określony w statucie, co
najmniej 14 dni przed upływem terminu do wnoszenia opłat ogrodowych, nie
później jednak niż do końca miesiąca poprzedzającego ten termin.
2. W terminie 2 miesięcy od dnia zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1,
działkowiec może zakwestionować podwyżkę opłat ogrodowych, wytaczając
powództwo o ustalenie, że podwyżka jest niezasadna albo jest zasadna lecz w innej wysokości.
3. W przypadku, o którym mowa w ust. 2, działkowiec jest obowiązany
uiszczać opłaty ogrodowe w dotychczasowej wysokości do dnia uprawomocnienia
się orzeczenia sądu kończącego postępowanie w sprawie.