1. Komisja składa się z co najmniej trzech osób. W skład komisji wchodzą, w szczególności, kierownicy dzia- łów penitencjarnego, ochrony oraz ewidencji lub osoby ich zastępujące, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach inne osoby wyznaczone przez dyrektora. 2. Pracami komisji kieruje dyrektor lub inna wyznaczona przez niego osoba. 3. Przewodniczący wyznacza sekretarza spośród członków komisji. 4. W posiedzeniu komisji uczestniczy wychowawca skazanego, którego dotyczy wniosek o wydanie decyzji lub opinii.