§ 1. Rodziców lub opiekuna zawiadamia się o wszczęciu postępowania
w sprawie nieletniego, a o ukończeniu postępowania – jeżeli orzeczenie kończące
postępowanie nie było im doręczone.
§ 2. O wszczęciu i ukończeniu postępowania w sprawie nieletniego można
zawiadomić szkołę, do której nieletni uczęszcza, odpowiednią instytucję państwową,
społeczną lub jednostkę samorządową, w szczególności powiatowe centrum pomocy
rodzinie właściwe ze względu na miejsce zamieszkania nieletniego.