Realizowany na podstawie umów o prenumeratę przywóz lub wywóz czasopism objętych jedną fakturą ujmuje się w zgłoszeniu INTRASTAT zbiorczo za cały okres prenumeraty. W przypadku gdy przesyłki czasopism zostały doko- nane w kilku okresach sprawozdawczych, zgłoszenia INTRASTAT dokonuje się tylko raz ‒ za miesiąc sprawozdawczy, w którym dokonano przywozu lub wywozu ostatniej partii czasopism. Rozdział 4 Szczegółowy tryb, sposób i terminy dokonywania upomnień oraz szczegółowy tryb dokonywania wezwań