1. Funkcjonariuszom i członkom ich rodzin, byłym funkcjonariuszom,
w tym emerytom i rencistom i członkom ich rodzin, mogą być przyznawane
świadczenia socjalne.
2. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, podmioty uprawnione do
wypłaty świadczeń socjalnych, rodzaj i zakres tych świadczeń, sposób obliczania i ich
wysokość, terminy rozliczeń oraz wypłaty, uwzględniając prawidłowość wypłacanych
świadczeń.
Treść przepisu