Rozporządzenie określa wysokość, terminy i sposób uiszczania opłat za prawo do dysponowania częstotliwością przez wykonujące działalność w zakresie telekomunikacji lub używające urządzeń radiowych:
1) komórki organizacyjne i jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzoro- wane – dla własnych potrzeb,
2) komórki organizacyjne i jednostki organizacyjne podległe ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej lub przez niego nadzorowane – dla własnych potrzeb,
3) organy i jednostki organizacyjne podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych lub przez niego nadzoro- wane – dla własnych potrzeb,
4) komórki organizacyjne i jednostki organizacyjne podległe ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej lub przez niego nadzorowane, organy i jednostki organizacyjne podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrz- nych oraz jednostki organizacyjne Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w odniesieniu do sieci telekomunikacyjnej eksploatowanej przez te organy i jednostki na potrzeby Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu, Kancelarii Senatu i administracji rządowej,
5) jednostki organizacyjne Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – dla własnych potrzeb,
6) jednostki organizacyjne Agencji Wywiadu – dla własnych potrzeb,
7) jednostki organizacyjne Centralnego Biura Antykorupcyjnego – dla własnych potrzeb,
8) jednostki organizacyjne podległe ministrowi właściwemu do spraw zagranicznych – dla własnych potrzeb,
9) jednostki organizacyjne Służby Więziennej – dla własnych potrzeb,
10) jednostki organizacyjne Krajowej Administracji Skarbowej – dla własnych potrzeb
– zwane dalej „użytkownikiem rządowym”.
Treść przepisu