Ustawa określa zasady:
1) funkcjonowania Krajowej Sieci Kardiologicznej, zwanej dalej „KSK”;
2) monitorowania jakości opieki kardiologicznej w ramach KSK;
3) funkcjonowania Krajowej Rady Kardiologicznej, zwanej dalej „Radą”;
4) finansowania KSK;
5) prowadzenia opieki kardiologicznej na podstawie elektronicznej Karty Opieki Kardiologicznej, zwanej dalej „Kartą e-KOK”.