Wojewoda może upoważnić na piśmie pracowników urzędu
wojewódzkiego, niezatrudnionych w urzędach obsługujących inne organy rządowej
administracji zespolonej w województwie, do załatwiania określonych spraw w jego
imieniu i na jego odpowiedzialność, w ustalonym zakresie, a w szczególności do
wydawania decyzji administracyjnych, postanowień i zaświadczeń, z tym że
upoważnienie nie może dotyczyć wstrzymania egzekucji administracyjnej, o której
mowa w art. 27 ust. 1.