1. Osoba, która zdała egzaminy eksternistyczne z zakresu obowiązkowych zajęć edukacyjnych objętych wyka- zem, o którym mowa w § 13 ust. 1, może przystąpić do egzaminu eksternistycznego dyplomowego. 2. W uzasadnionych przypadkach, w szczególności w razie odwołania komisji egzaminacyjnej lub zmiany przez oso- bę zdającą miejsca zamieszkania, osoba zdająca może przystąpić do egzaminu eksternistycznego dyplomowego przed inną komisją egzaminacyjną wyznaczoną przez ministra. 3. W przypadku, o którym mowa w ust. 2, osoba zdająca składa do ministra pisemnie w postaci papierowej deklarację o przystąpieniu do egzaminu eksternistycznego dyplomowego przed inną komisją egzaminacyjną. Deklaracja zawiera uza- sadnienie zmiany komisji egzaminacyjnej. 4. W przypadku, o którym mowa w ust. 2, przewodniczący komisji egzaminacyjnej, a jeżeli komisja została odwołana
– dyrektor szkoły artystycznej, przekazuje odpis protokołu egzaminów eksternistycznych, o którym mowa w § 13 ust. 4, komisji egzaminacyjnej, przed którą osoba zdająca będzie zdawać egzamin eksternistyczny dyplomowy, na wniosek tej komisji lub osoby zdającej.
Treść przepisu