1. Oświadczenie mieszkaniowe złożone zgodnie z przepisami dotychczasowymi uznaje się za oświadczenie, o którym mowa w § 5. 2. Umowę zawartą między funkcjonariuszem a kierownikiem jednostki określającą zasady korzystania odpowiednio z przyznanego lokalu mieszkalnego albo tymczasowej kwatery, zawartą zgodnie z przepisami dotychczasowymi, uznaje się za zawartą zgodnie z rozporządzeniem.