1. Właściciele nieruchomości uczestniczą w kosztach budowy
urządzeń infrastruktury technicznej przez wnoszenie na rzecz gminy opłat
adiacenckich.
2. Przepis ust. 1 stosuje się także do użytkowników wieczystych nieruchomości
gruntowych, którzy na podstawie odrębnych przepisów nie mają obowiązku
wnoszenia opłat rocznych za użytkowanie wieczyste lub wnieśli, za zgodą właściwego
organu, jednorazowo opłaty roczne za cały okres użytkowania wieczystego.
Treść przepisu