Przeglądaj tezy, sygnatury, sądy i podstawy prawne w czytelnej formie.
Teza odpowiedzialność zamawiającego za pracę w postaci wykonania ponownie warstwy nasypu na skutek wystąpienia niskich temperatur
Teza Rażącą stratą w rozumieniu art. 357(1) k.c. nie jest to stricte utrata spodziewanego dochodu, jednak dochód (zysk) jest jednym z podstawowych parametrów, który musi być wzięty pod uwagę przy ustaleniu zaistnienia tej przesłanki waloryzacji.
Teza zdarzenie w postaci "nadzwyczajności zmiany stosunków" powinno zawierać w sobie więcej elementów niezwykłości niż "zmiana stosunków"
Teza Zawarcie umowy w ramach zamówienia publicznego nie wyłącza możliwości zastosowania waloryzacji ustawowej. W przedmiocie wyłączenia waloryzacji ustawowej strony muszą złożyć zgodne oświadczenia woli.