Witam

Czy na dozrze elektronicznym stacjonarnym mogę przekroczyć granice i wrócić na czas do domu
anonim cytuj
08-06-2024
Czy na dozrze elektronicznym stacjonarnym mogę przekroczyć granice i wrócić na czas do domu


Zgodnie z art. 43lb § 1 kodeksu karnego wykonawczego, osoba objęta systemem dozoru elektronicznego (SDE) ma obowiązek przebywać w miejscu zamieszkania w określonych godzinach. Dodatkowo, sąd penitencjarny w orzeczeniu wyznacza szczegółowe zasady odbywania kary w SDE, które mogą obejmować również ograniczenia dotyczące opuszczania miejsca zamieszkania.

W związku z powyższym, opuszczenie kraju podczas odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego może być traktowane jako naruszenie warunków odbywania kary, co może skutkować uchyleniem zgody na odbywanie kary w tym systemie i przekształceniem jej na karę pozbawienia wolności.

Jeżeli masz szczególne okoliczności, które wymagają opuszczenia kraju, powinieneś wystąpić do sądu penitencjarnego z wnioskiem o zmianę warunków dozoru elektronicznego. Bez takiej zgody, przekroczenie granicy będzie naruszeniem przepisów.
 
anonim cytuj
20-06-2024
Czy jest możliwe, żeby sąd dał zgodę na opuszczenie kraju na kilka dni, jeśli mam ważny powód rodzinny? Jakie dokumenty muszę przedstawić, żeby uzyskać taką zgodę?
 
anonim cytuj
20-06-2024
Czy jest możliwe, żeby sąd dał zgodę na opuszczenie kraju na kilka dni, jeśli mam ważny powód rodzinny? Jakie dokumenty muszę przedstawić, żeby uzyskać taką zgodę?


Tak, istnieje możliwość uzyskania zgody sądu na opuszczenie kraju na kilka dni z ważnych powodów rodzinnych. Powinieneś złożyć wniosek do sądu penitencjarnego, który wydał orzeczenie o zastosowaniu dozoru elektronicznego.

W treści wniosku należy:

Opisać dokładnie powód wyjazdu oraz uzasadnić, dlaczego jest on ważny i niezbędny.
Przedstawić dowody potwierdzające ten powód, np. zaproszenia, zaświadczenia lekarskie, akty stanu cywilnego (np. akt zgonu, akt urodzenia).
Wskazać termin i planowaną trasę podróży, z uwzględnieniem daty wyjazdu i powrotu.
Zgodnie z art. 43lb § 3 kodeksu karnego wykonawczego, sąd może na wniosek skazanego zmienić warunki odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego, jeśli przemawiają za tym szczególne okoliczności. Pamiętaj, że decyzja sądu będzie zależała od oceny zasadności przedstawionych dowodów i okoliczności.
 
anonim cytuj
20-06-2024
Czy jak sąd odmówi zgody na wyjazd, to mogę się od tej decyzji odwołać? Jakie są procedury w takim przypadku?
 
anonim cytuj
20-06-2024
Czy jak sąd odmówi zgody na wyjazd, to mogę się od tej decyzji odwołać? Jakie są procedury w takim przypadku?


Jeśli sąd odmówi zgody na opuszczenie kraju, masz prawo złożyć zażalenie na to postanowienie. Zgodnie z art. 459 § 1 kodeksu postępowania karnego, zażalenie przysługuje na postanowienia sądu, które są dla strony niekorzystne.

Procedura wygląda następująco:

Złóż zażalenie w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia sądu. Zażalenie składa się do sądu, który wydał postanowienie, ale jest rozpatrywane przez sąd wyższej instancji.
W zażaleniu należy wskazać, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją sądu pierwszej instancji i przedstawić argumenty oraz dowody na poparcie swojego stanowiska.
Pamiętaj, że sąd wyższej instancji rozpatrzy twoje zażalenie, biorąc pod uwagę całokształt okoliczności sprawy oraz przedstawione dowody.
 
anonim cytuj
20-06-2024

Sugerowane Tematy

Nienależne świadczenie.
Pewna kobieta przez 3 ostatnie lata robiła do mnie przez przypadek przelewy. Po 3 latach zorientowała się że przelewy szły do mnie a nie do właściwej osoby. Przez ten czas łączna suma to ponad 3000 zł. Kwoty były na tyle małe że nawet się nie zorientowałam. Dogadałam się z tą kobieta że będę jej odsyłać pieniądze na tyle ile jestem w stanie aby ją spłacić. Pani ta ciągle mnie ponagla i wmawia mi że to moja wina bo nie zobaczyłam że przychodzą mi ...
Zakończenie umowy zlecenie.
Czy po zakończeniu umowy zlecenia, okres obowiązywania ubezpieczenia zdrowotnego to 30 dni liczone dzień po zleceniu? Mam zakończone zlecenie 20 września (ostatni dzień w pracy) a lekarza na 20 października, i nie wiem, czy pierwszy dzień obliczam od 21 września, wiec będę mieć jeszcze ubezpieczenie?...
Licytacja nieruchomości a lokal zastępczy.
Witam. Wierzyciel skierował pismo do komornika o wycenę i zlicytowanie nieruchomości, w której przebywam jako samotna matka z 2 dzieci. Czy ktoś jest zobowiązany dać mi jakiś lokal zastępczy czy mnie zlicytują i z 2 dzieci zostanę na bruku? Jak to wszystko wygląda wg przepisów?...
Sprzedaż mieszkania spadkowego, bez zgody współwłaścicieli.
Mieszkanie ma 3 współwłaścicieli (mieszkanie spadkowe) Jeden ze współwłaścicieli chce je sprzedać, na co pozostałe dwie osoby się na to nie godzą. Co możemy zrobić z mężem, aby je sprzedać? Nie wchodzi w grę spłacenie przez pozostałych. Kontakt z pozostałymi i dojście do porozumienia nie istnieje. Czy są jakiekolwiek szanse na to, aby mąż mógł sprzedać mieszkanie, mimo iż pozostali się na to nie zgadzają? Jakie możemy podjąć kroki i działani...

Wyszukiwarka