Po jakim czasie uprawomocni się nakaz zapłaty?

Złożyłem pozew o nakaz zapłaty do e-sądu. Nakaz został wydany i wysłany do powoda ale powód nie odebrał po 2 krotnym awizo, co jest już w aktach sprawy. W aktach widnieje: Tradycyjne Doręczenie zastępcze XXXXXX w dniu 2024-03-12. Minęło już więc 14 dni i powinno się uprawomocnić, jednak nie mam takiego statusu w e-sądzie. Czy coś muszę teraz zrobić? wystąpić z jakimś pismem albo wnioskiem? Jak to teraz wygląda i dlaczego nie ma statusu uprawomocnienia?
anonim cytuj
10-04-2024
Sąd nie wzywał Cię do uzupełnienia braków formalnych?
 
anonim cytuj
10-04-2024
Źle napisałem i pomyliłem strony. Ja jestem powodem i nakaz został poprawnie wydany i wysłany do pozwanego, on nie odebrał awizo, co już jest w aktach sprawy jako doręczenie zastępcze i od tej daty doręczenia minęło już grubo 14 dni, a status się nie zrobił jako prawomocny.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Jeśli sąd Cię nie wzywał to najprawdopodobniej nakaz zapłaty uprawomocni się (na skutek fikcji doręczenia) pod warunkiem, że adres pozwanego jest zgodny z adresem w bazie PESEL, jednak musisz uzbroić się w cierpliwość. Zawsze możesz wysłać wniosek o przyspieszenie rozpoznania sprawy.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Nie, nie byłem wzywany do uzupełnienia, co mnie trochę przyznam nawet zdziwiło, gdyż pozew składałem sam i po raz pierwszy. Po przeczytaniu jakiegoś dokumentu co ma się znaleźć w pozwie byłem pewien, że albo odrzucą albo wezwą właśnie. Pozwany to firma JDG i adres raczej zgodny (taki podał w CEIDG i wygląda na to, że to jego dom prywatny) z tym, że podejrzewam, że przebywa za granicą, gdyż działalność zawiesił w CEIDG.
A to uprawomocnienie nie powinno wejść automatem po 14 dniach? Rozumiem zatem, że oni coś jeszcze ręcznie muszą wpisać aby się uprawomocniło?
 
anonim cytuj
10-04-2024
W EPU jest ponad 1.5 miliona spraw rocznie, także cud, że to się w ogóle spina wszystko. Nakaz pewnie już jest prawomocny jeśli było dwukrotne awizo, teraz Sąd musi nadać klauzulę wykonalności, nie trzeba o nią wnosić w EPU to się dzieje z urzędu.
 
anonim cytuj
10-04-2024

Sugerowane Tematy

Jak napisać wniosek/prośbę do sądu aby zeznawać na sali bez oskarżonego?
Witam. Proszę o poradę jak mogłabym napisać wniosek/prośbę do sądu aby zeznawać na sali bez oskarżonego, jestem jako pokrzywdzona i główny świadek we własnej sprawie....
Problem ze spadkiem/długi.
Mój tata nie żyje, mama zaciąga kredyty na rzecz siostry. Dodam, że nie żyjemy w zgodzie, czy można za życia matki zrzec się dziedziczenia bez jej osoby? Ewentualnie mogłabym zrzec się spadku po jej śmierci tylko proszę mi powiedzieć ile mam na to czasu po jej śmierci, ile to kosztuje i czy nie ma jakichś problemów zrzeczeniem się po śmierci?...
PIT-11 od byłego pracodawcy.
Proszę o informację co w sytuacji gdy moja mama otrzymała PIT-11 od pracodawcy u którego nie pracuje od 2 lat. Jest to pracodawca prowadzący działalność gastronomiczną. Mama na wiosnę 2020 przeszła na emeryturę, po czym podpisała z tym pracodawcą kolejną umowę, tym razem na 1/4 etatu z terminem obowiązywania do czerwca 2021. W momencie gdy wybuchła pandemia na wiosnę 2020 mama dostała informację, żeby już nie przychodziła do pracy bo obiekt gastr...
czym się różni umowa użyczenia mieszkania od wynajmu mieszkania?
Hej ? Mam takie pytanie - czym się różni umowa użyczenia mieszkania od wynajmu mieszkania? Teoretycznie znam różnice, ale chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda to w przypadku rozliczenia się ze skarbówką? Która umowa jest bezpieczniejsza dla wynajmującego? Dziękuję i pozdrawiam...

Wyszukiwarka