Przedawnienie długu po jakim czasie?

Po jakim czasie przedawnia się dług? W 2012 r. zaciągałam pożyczkę, teraz przyszedł list ze sądu, tzn. tak powiedział listonosz, mama nie odbiera listów dlatego, że nas nie ma w kraju. Podobny list odebrałam w tamtym roku i był to od komornika.
anonim cytuj
01-03-2023
Za mało informacji. Od kogo pożyczyłaś pieniądze? Czy była to pożyczka na raty? Jaki był termin wymagalności roszczenia? Kiedy wierzyciel wystąpił do sądu?
 
anonim cytuj
01-03-2023
Z banku FM, tak była to pożyczka na raty, spłaciliśmy z mężem połowę od kwoty 15 tys., teraz mamy wpłacić 26 tys., na 3 lata to była pożyczka. To było, nie pamiętam dokładnie lata 2013 lub 2014.
 
anonim cytuj
01-03-2023
To nadal jest za mało informacji, żeby określić przedawnienie. Jeśli jest to nakaz z sądu, to najlepiej jest się z sądem skontaktować i zajrzeć do akt.
 
anonim cytuj
01-03-2023
Wtedy co przyszedł list w październiku wiem, że on był od komornika. Ale jeśli my spłaciliśmy połowę kwoty od 15 tys. a na dzień dzisiejszy jest 25 tys. to tak może być.
 
anonim cytuj
01-03-2023
Są doliczone odsetki, koszty sądowe i koszty komornicze.
 
anonim cytuj
01-03-2023
Jeśli to jest, że sądu? A jeśli tylko komornik wysyła?
 
anonim cytuj
01-03-2023
Komornik nie działa bez tytułu wykonawczego, czyli sąd musiał wydać nakaz.
 
anonim cytuj
01-03-2023
Czyli po tylu latach mogą się ubiegać? Wiem, że też wspomnieli o działce, że mogą wejść? Jeśli ona wart 100 tys. to tak mogą?
 
anonim cytuj
01-03-2023
Co w tym wypadku będzie się dziać?
 
anonim cytuj
01-03-2023
Tak jest możliwość egzekucji roszczenia i zajęcia nieruchomości.
 
anonim cytuj
01-03-2023
A jeśli kredyt był na męża? Dlaczego do mnie też wysyłają?
 
anonim cytuj
01-03-2023
To kredyt czy pożyczka? Na Ciebie czy na męża?
 
anonim cytuj
01-03-2023
Na męża.
 
anonim cytuj
01-03-2023
W poście piszesz, że Ty zaciągnęłaś pożyczkę. Proszę się skontaktować z sądem i ustalić, o co chodzi.
 
anonim cytuj
01-03-2023
To był bank dla przedsiębiorców, gdzie on brał kwocie 15 tys., dodam, że ten bank już nie istnieje.
 
anonim cytuj
01-03-2023
No nie akurat mąż zaciągnął w 2012 r. i do mnie i do męża przychodzi.
 
anonim cytuj
01-03-2023
A oni będą chcieli wyegzekwować całą sumę czy można to ratalnie?
 
anonim cytuj
01-03-2023
Jeszcze dodam, że pierwsze to było na windykacji.
 
anonim cytuj
01-03-2023

Sugerowane Tematy

Mój narzeczony jest współwłaścicielem domu. Czy po ślubie jego majątek staje się wspólny?
Dzień dobry. Mój narzeczony jest współwłaścicielem domu. Czy po ślubie jego majątek staje się wspólny? Czy może dopisać mnie do aktu notarialnego bez zgody drugiego współwłaściciela?...
Naruszenie RODO
Jakiemu organowi zgłasza się naruszenie RODO? Auto pay wysyła mi ciągle maile, mimo że kilka razy zgłaszałem im że domagam się usunięcia moich danych z ich systemów i sprawa miała być wg ich odpowiedzi załatwiona. Ale cały czas wysyłają mi mailing. Chcę zatem ich zgłosić o naruszenie RODO....
Jak odzyskać pieniądze od pracodawcy
Witam Jak odzyskać pieniądze od pracodawcy za zaległe 2 miesiące pracy jeśli pracodawca ciągle zwodzi z pieniędzmi a teraz wysłał świadectwo pracy bez wypowiedzenia umowy o pracę. Praca od lutego z umową na dwa lata. Do mają wypłacalny....
Wezwanie do sądu a miejsce zamieszkania świadka.
Przyjaciółka dostała wezwanie do sądu w Radomiu jako świadek. Miejsce zamieszkania na co dzień Warszawa. Jak ma uregulować kwestie nieobecności w pracy? Wystarczy, że dostarczy ksero wezwania i wtedy ma nieobecność usprawiedliwiona? Musi brać urlop? Czy jakieś zaświadczenie z sądu dodatkowe? Kadrowa na urlopie i nikt nic nie wie jak to rozwiązać?...

Wyszukiwarka