Nabycie nieruchomości z licytacji komorniczej.

Witam, kupiłem dom na licytacji komorniczej, (całą sprawą zakończona przysądzenie własności, zdanie budynku od dłużnika za mną) gdy chciałem uprawić część ogródka przyszedł sąsiad i powiedział, że ma umowę dzierżawy tego kawałka gruntu. Co zrobić ? Gdzie sprawdzić ? Komornik nie wspominał, że jest tam umowa dzierżawy, w sądzie na licytacji też nie było informacji, informacji z urzędu gminy również zero. Pytanie gdzie udać się żeby sprawdzić czy obowiązuje mnie ta umowa dzierżawy? Jest ważna umowa dzierżawy jak nie została zgłoszona przed licytacją ?
anonim cytuj
10-04-2024
Dzień dobry, podejrzewam że umowa mogła być tylko ustna. Jest pan nowym właścicielem całości gruntu i jeśli sąsiad nie ma żadnego pisemnego dokumentu to całość jest pana i nie musi pan się dzielić z nikim swoją własnością.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Jest umowa pisemna, o której dowiedziałem się kilka dni temu i nie mam pojęcia czy tak może być że ktoś wcześniej tego faktu nie zgłosił tak bym mógł przy licytacji wiedzieć wszystko co jest związane z nieruchomością.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Jeżeli jest umowa pisemna na dzierżawę to zapewne są jakieś terminy dzierżawy, no chyba że na czas nieokreślony.
 
anonim cytuj
10-04-2024
No i w urzędzie gminy możesz sprawdzić, czy sąsiad płaci podatek gruntowy za wydzierżawioną działkę.
Bo to jest w zasadzie obowiązek dzierżawcy.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Ale dlaczego nikt mnie nie powiadomił, od licytacji minęło już dwa lata, od przysądzenia rok.
 
anonim cytuj
10-04-2024
A płacisz podatek od nieruchomości w całości czy tylko część?
I przez te ostatnie dwa lata sąsiad miał dzierżawę?
Coś mi nie pasuje.
Oprócz sąsiada nikt Cię i tym nie poinformuje, no chyba, że poprzedni właściciel.
A czy jest dzierżawa czy nie, to widać na nakazie.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Płaciłem w całości podatek za cały rok i nie było tam wzmianki o dzierżawie.
 
anonim cytuj
10-04-2024
To żadnej dzierżawy nie ma.
Dzierżawca ma obowiązek płacenia za użytkowaną ziemię.
Trafił ci się cwaniaczek.
 
anonim cytuj
10-04-2024

Sugerowane Tematy

Podział majątku po rozwodzie.
Witam, jestem po rozwodzie, nie mam podziału majątku. Mieszkam w domu, który kupiliśmy w trakcie trwania małżeństwa, na który wzięliśmy kredyt hipoteczny i to ja spłacam raty kredytu. Mój były mąż ma syna w nowym związku. Moje pytanie czy należy mu się część z tego majątku?...
Przebywam na urlopie wypoczynkowym i prawdopodobnie zostanę z niego wezwana. Czy mam obowiązek odebrać telefon od pracodawcy?
Przebywam na urlopie wypoczynkowym. Wiem, że najprawdopodobniej zostanę wezwana z urlopu - brakuje pracowników. Czy mam obowiązek odebrać telefon od pracodawcy? Jak wygląda powiadomienie pracownika o tym, aby wrócił z urlopu ( forma pisemna/telefoniczna)? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi....
Postojowe w pracy.
Witam. Żona dostała w czwartek dwa tygodnie temu telefonicznie informację od kierowniczki, że w piątek będzie wylewana posadzka na zakładzie i w ten dzień zakład będzie zamknięty. Żona była gotowa do pracy więc powinna dostać postojowe. Teraz każą pracownikom odrobić ten piątek w sobotę. Czy jest to zgodne z prawem?...
Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony.
Dzień dobry! Prowadzę mały żłobek. Zatrudniam dwóch opiekunów i sama również pełnię funkcję opiekuna. Jeden pracownik na umowie na czas nieokreślony poszedł na długie L4 (będzie minimum 2,5m-ca), więc aby zapewnić prawidłową opiekę dzieciom byłam zmuszona zatrudnić dodatkowego pracownika. Ze względu na brak informacji na temat terminu planowanego powrotu nie jest to umowa na zastępstwo, a na czas określony. Wiem, że pracownik przebywający na l4 s...

Wyszukiwarka