Alimenty na rodzica.

Ojciec podał mnie o alimenty. On nie pracuje, wcześniej prawie całe życie na czarno. Alkoholik. Ja wynajmuje stancje sama z dziećmi. Pracuję, jednak też mam swoje zobowiązania np. kredyt i długi po byłym mężu, które płacę regularnie. Jaka jest szansa, że będę musiała mu płacić? Dodam, że nie mam z nim kontaktu.
anonim cytuj
14-03-2024
Ojciec czy Mops ? Bo oni praktykują taka metodę..
 
anonim cytuj
14-03-2024
On poszedł do mopsu i pani z mopsu dzwoniła do mnie że przyjedzie na rozmowę bo ojciec mnie podał.
 
anonim cytuj
14-03-2024
Stosownie do okoliczności organ może nakłaniać osobę do dochodzenia alimentów przed sądem, jak również kierownik jednostki organizacyjnej pomocy społecznej może wystąpić z pozwem alimentacyjnym na rzecz takiej osoby.
 
anonim cytuj
14-03-2024
Czy ojciec jest w związku małżeńskim?
 
anonim cytuj
14-03-2024
Formalnie jeszcze tak.
 
anonim cytuj
14-03-2024
Co ważne, brak możliwości zaspokojenia usprawiedliwionych potrzeb nie może być zawiniony przez rodzica. Jeśli rodzic mógłby pracować, choćby w niepełnym wymiarze, albo w inny sposób uzyskiwać środki utrzymania, ale decyduje się tego nie robić, wówczas nie ma prawa domagać się alimentów od dzieci.
 
anonim cytuj
14-03-2024
Aby sąd nałożył na nie obowiązek alimentacyjny, dziecko musi mieć dochody na poziomie umożliwiającym wsparcie finansowe rodzica. Poza tym rodzic nie może domagać się alimentów od potomka, jeśli pozostaje on w związku małżeńskim.
 
anonim cytuj
14-03-2024
Jest zdolny do pracy tylko mu się nie chce ,każde pieniądze idą na picie i hazard dlatego mama go zostawiła i teraz szuka skąd mieć łatwą kasę bo tak to jeszcze ona to wszystko "trzymała".
 
anonim cytuj
14-03-2024
Myślę, że to daje wiele do myślenia i będzie Pani jak z nimi rozmawiać. Proszę się nie dać. Stanowczo mówić, że Pani nie ma! Dać im to do zrozumienia!!
 
anonim cytuj
14-03-2024
Co innego w przypadku ciężkiej choroby, wypadku, jeżeli ojciec by zasługiwał to co innego. Ale w tym przypadku to niech kierują go na leczenie i do pracy go wysyłają. Trzymam kciuki za Panią i życzę dobrze opanowanej sztuki rozmowy, stanowczo i grzecznie ale dobitnie.
 
anonim cytuj
14-03-2024

Sugerowane Tematy

Jak wygląda sprawa zmiany nazwiska dziecka?
Dziecko lat 15. Nie chce nosić nazwiska ojca, którego na oczy widziała raz. Ojciec nie interesuje się, nie mieszka w Polsce. Czy łatwo zmienić nazwisko w takiej sytuacji? ...
obowiązki przed rozwodem
Witam Kolezanka odeszla wraz z dziecmi od przemocowego meza Obecnie mieszka u kolezanki Za tydzien ma wynajac mieszkanie I zlozyc papiery rozwodowe Zaznaczam ze zarowno ona jak i dzieci boja sie meza Pytanie mam nastepujace Czy gdy jeszcze nie ma papierow rozwodowych a zmieni miejsce zamieszkania ma obowiazek podac adres mezowi?A jesli tak czy ma obowiazek wpuscic go do tego mieszkania(o co napewno bedzie zabiegal pod pretekstem sprawdzenia warun...
Zwolnienie na L4
Czy mogłam zostać zwolniona z pracy na L4? Byłam na umowie 1rok 3m, do końca było dwa tygodnie. Miała zostać przedłużona a kierowniczka dwa dni przed końcem telefonicznie mnie poinformowała że nie przedluża umowy. Dodam że jeszcze byłam na L4 bez dnia przerwy....
Zatrzymane prawo jazdy.
Witam, Mężowi zostało zatrzymane prawo jazdy za alkohol do 27.11.2022 jednak został zatrzymany za jazdę po zabraniu uprawnień i otrzymał wyrok zakazu prowadzenia pojazdów 27.10.2022-27.04.2023, czy musi ponownie podchodzić do egzaminu na prawo jazdy? 2 osobne wyroki nie przekraczające roku, czy jeśli po 27.04.2023 zostałby zatrzymany przez policję za prowadzenie to byłoby to rozpatrywane jako jazda bez uprawnień czy ponowne zatrzymanie po zabran...

Wyszukiwarka