Alimenty na siebie i dziecko.

Właśnie rozwodzę się z mężem mamy syna 6 miesięcy w sierpniu skończy mi się macierzyńskie. Czy mogę podać go o alimenty na siebie i na małego czy na siebie dopiero w sierpniu. Do zajścia w ciążę cały czas pracowałam, ale teraz nie mam jak iść do pracy. Miejsca w żłobku nie ma, a małego nie mam z kim zostawić.
anonim cytuj
07-03-2024
Możesz domagać się alimentów od byłego męża, jeśli w związku z rozwodem pogarsza się Twoją sytuacja życiowa lub popadasz w niedostatek, lub nie pracowałaś z jakiegoś powodu. W tym przypadku zajmowanie się dzieckiem, nie trzeba do tego rozwodu z jego winy.
Ustalając alimenty, sąd bierze pod uwagę uzasadnione potrzeby uprawnionej i możliwości zarobkowe pozwanego.
Alimenty nie muszą być zasądzone nawet przy samym rozwodzie, można ubiegać się o nie nawet po kilku latach jeśli w związku z chorobą będziesz niezdolna do pracy, ale pod warunkiem, że nie założysz nowej rodziny czyli nie będziesz w związku małżeńskim z innym mężczyzną.
 
anonim cytuj
07-03-2024
W takim przypadku sąd bierze możliwości zarobkowe obojga partnerów a nie tylko pozwanego. Proszę nie wprowadzać w błąd. Poza tym mamy tutaj do czynienia z sytuacją, gdzie nie ma nic o orzekaniu o winie, Pani pracowała wcześniej a jedynym argumentem za jest brak żłobka. W takiej sytuacji sąd na pewno zapyta dlaczego nie inny żłobek dalej od miejsca zamieszkania, dlaczego nie niania, dlaczego nie żłobek prywatny, dlaczego nie rodzice partnera.
 
anonim cytuj
07-03-2024
W związku z rozwodem twoja sytuacja się pogorszy i masz jak najbardziej prawo złożyć pozew o alimenty na siebie i na dziecko. W pierwszej kolejności złóż o zabezpieczenie alimentów na dziecko. Będziesz dostawała je w trakcie trwania całego postępowania.
 
anonim cytuj
07-03-2024
Na pewno może Pani wnosić o alimenty na dziecko i należy to zrobić.
Być może w tej chwili nie ma miejsca w żłobku bo jest środek roku szk.
W wielu miejscowościach na przełomie marca i kwietnia trwa rekrutacja do żłobków dla dzieci które będę uczęszczać od września. To nie jest tak że ktoś powie Pani "nie ma miejsc" i już. Warto złożyć oficjalne podanie, załączniki i poczekać na wynik rekrutacji. W prywatnych żłobkach w dużych miejscowościach rzeczywiście ceny są wysokie, ale jest dofinansowanie 400+, które choćby częściowo pokrywa ten koszt.
 
anonim cytuj
07-03-2024

Sugerowane Tematy

ile komornik może zabrać sobie prowizji ?
Witam , mam pytanie ile komornik może zabrać sobie prowizji ? Mam drobną kwotę a muszę zapłacić drugie tyle czyli płacić mam podwójnie....
Skarga kasacyjna.
Sąd Okręgowy oddalił moje zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego o zapłatę. Obie instancje uzasadniały swoje stanowisko faktem, iż mój pełnomocnik nie uzupełnił braków formalnych w terminie, mimo, iż posiadał wszystkie informacje aby te braki uzupełnić. Moje uprzejme zapytanie: 1. W jakim terminie mogę zwrócić się do BRPR z prośba o złożenie skargi kasacyjnej do SN; 2. Czy za niedopełnienie obowiązków mogę dochodzić od pełnomocnika odszkod...
Odzyskanie spłaconej kwoty kredytu od byłej partnerki.
Witam, sprawa wygląda następująco. Wraz z byłą partnerką w 2019 roku postawiliśmy mały domek na działce należącej do niej. Formalnie dom i działka należały i należą do niej. Zaszła oczywiście potrzeba zaciągnięcia kredytu, który partnerka również wzięła na siebie. Oficjalnie kredyt jest jej, natomiast w praktyce przez 3 lata spłacałem go ja, ze swojego rachunku bankowego. Łącznie spłaciłem ok. 30 tysięcy złotych. Kilkanaście tygodni temu zakończ...
Odmowa rejestracji samochodu.
Mam problem z rejestracją samochodu zakupionego w Niemczech, jest to import prywatny. Wydział Komunikacji odmawia rejestracji twierdząc że posiadam kserokopię umowy, a nie jej oryginał. Co jest zabawne bo przecież byłem obecny podczas jej spisywania i obie kartki były odręcznie wypełniane. Z tym, że długopisem z czarnym tuszem. Czy urzędnik może właściwie "na oko" stwierdzić czy dokument jest oryginałem czy kopią? No bo jeśli tak to na...

Wyszukiwarka