Pozew o nakaz zapłaty.

Witam. Złożyłem pozew o nakaz zapłaty. Po jakimś czasie otrzymałem ze sądu zobowiązanie na dostarczenie korespondencji powodowi przez komornika. Złożyłem wniosek do komornika i po jakimś czasie otrzymałem zawiadomienie od komornika o ustaleniu adresu ale braku możliwości dostarczenia korespondencji. Komornik powiadomił mnie o przekroczeniu czasu na zobowiązanie, dlatego napisałem wniosek o przedłużenie terminu zobowiązania, po dwóch tygodniach od złożenia tego wniosku, sąd przysłał mi postanowienie zawieszenia postępowania na podstawie art. 177 § 1 pkt6 k.p.c.
Co mam teraz przez to rozumieć? Zawieszono z powodu mojego wniosku o wydłużenie zobowiązania? czy zawieszono bo nie wywiązałem się z zobowiązania ? Ale teraz nie wiem co dalej. tym bardziej ze mam mało czasu bo chyba 7 dni na jakieś odwołanie( jeśli dobrze to rozumiem)
anonim cytuj
11-02-2024
Dostałeś pouczenie z sądu, że jeśli w ciągu 2 miesięcy nie przedstawisz sądowi dowodu doręczenia albo dowodu, że pozwany zamieszkuje pod wskazanym adresem to sąd zawiesi postępowanie.
Komornika ten termin nie wiąże. Ma doręczyć odpis pozwu albo ustalić miejsce zamieszkania.
Jeśli doręczy odpis pozwu w okresie zawieszenia postępowania to składasz wniosek o podjęcie o podjęcie zawieszonego postępowania i sprawa ma dalszy bieg (może się zmienić sygnatura).
 
anonim cytuj
11-02-2024
Czyli jeżeli komornik zakończył próbę dostarczenia korespondencji nieskutecznie, to dalej mogę wnioskować o kuratora i podjęcia zawieszonego postępowania ? Jak to ma wyglądać dalej, da pan jakieś wskazówki?
 
anonim cytuj
11-02-2024
Jeżeli jest bezskuteczne to składa Pan w sądzie wniosek o ustanowienie o ustanowienie kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu z wnioskiem o podjęcie zawieszonego postępowania.
 
anonim cytuj
11-02-2024

Sugerowane Tematy

Współwłaśność samochodu po 50%. Czy jeden współwłaściciel może sprzedać samochód bez wiedzy drugiej?
Współwłaśność samochodu po 50% z partnerem. Czy jeden współwłaściciel może sprzedać samochód bez wiedzy drugiej?...
Odrzucenie spadku, a pobieranie emerytury.
Cześć, mam taką zagwozdkę. Tydzień temu zmarł mój Dziadek, miał sporo długów, ale żadnego majątku trwałego, nie miał mieszkania, auta itp. Wysokość jego emerytury jest wyższa niż Babci, więc z tego co słyszałam to Babcia będzie mogła pobierać jego emeryturę. Ale tak się zastanawiam, czy jeśli Babcia odrzuci spadek to dalej będzie mogła pobierać jego emeryturę, czy to się wyklucza?...
Wjazd z którego korzystamy ponad 30 lat, dziś okazuję się że należy do domu obok. Czy możemy uważać ten wjazd jako zasiedzenie?
Dzień dobry. Od ponad 30 lat, koło naszego domu był wjazd z którego korzystaliśmy z myślą iż tak ma być. Dziś okazuje się że ten wjazd według mapki powinien należeć do domu obok, my natomiast powinniśmy wjeżdżać od podwórka naszego sąsiada. Dlatego mam pytanie. Czy jeżeli wjazd z którego korzystaliśmy przez ponad 30 lat możemy uważać jako zasiedzenie? Czy właściciel według mapki, może teraz sobie bez żadnego ale, nam ten wjazd zablokować....
Spadek.
Dzień dobry. Piszę w imieniu cioci. W lipcu 2018 roku zmarł mój dziadek, a w lutym tego roku zmarła babcia (rodzice cioci). Ciocia posiada dwie siostry (jedna jest moją matką). We trzy u notariusza przyjęły spadek po dziadkach (po dziadku nie było przeprowadzone postępowanie spadkowe od razu po śmierci, tylko po tych 4,5 roku). W skład majątku wchodzi między innymi mieszkanie i o nie właśnie chodzi. Moja matka podpisała swoim siostrom oświadczeni...

Wyszukiwarka