Kontakty z dzieckiem.

Co zrobić jeśli matka nie chce dawać dziecka na kontakty ojcu. Mają ustalone sądownie, a ona wymyśla, że dziecko 6 letnie nie chce. Nie chce wypuścić nawet dziecka żeby samo powiedziało ojcu, że nie chce do niego jechać.
anonim cytuj
07-02-2024
Wniosek o ustalenie kwoty kary za nieprawidłową realizację kontaktów.
 
anonim cytuj
07-02-2024
A co może planować matka skoro tak utrudnia? To że ojciec się nie wywiązuje z terminami opieki? Co może potem zarzucić ojcu?
 
anonim cytuj
07-02-2024
Brak opieki nad dzieckiem jest przesłanką do podwyższenia alimentów, ograniczenia władzy rodzicielskiej, w dłuższym okresie czasu pozbawienia jej.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Oczywiście, jest to ważne, ale trzeba tu działań, jeśli dziecko nie jest wydawane na kontakt, trzeba zawiadomić policję, chociażby po to, aby spisali notatkę (nie sądzę, że przyjadą), można też po nieudanym odebraniu dziecka pojechać na komisariat najbliższy z prawomocnym postanowieniem Sądu o kontaktach. Trzeba również złożyć wniosek o ustalenie kwoty kary za nierealizowanie kontaktów, jest to i będzie dowodem, że kontakty nie są realizowane. Jeśli dziecko kontaktu odmawia, warto zaproponować, znaleźć psychologa i oczekiwać, aby matka pojawiła się z dzieckiem, a psychologii przedstawić problem (jeśli ojciec szuka rozwiązania sytuacji).
 
anonim cytuj
07-02-2024
Dziecko chodzi do szkoły, przedszkola? Może psycholog w placówce mógłby porozmawiać z dzieckiem.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Chodzi do przedszkola. To mogę normalnie zwrócić się do psychologa, czy dyrektora? Mam pełne prawa rodzicielskie. Tylko czy szkoła ingeruje w takie sprawy i czy nie musi mieć zgody matki na takie rozmowy?
 
anonim cytuj
07-02-2024
Do psychologa, przedstawić sytuacje i zapytać czy dziecko może zacząć przychodzić na rozmowy. Matka musi się zgodzić, ale czy nie zgodzi się w przedszkolu? Będzie wiadomo, że ma coś do ukrycia a wtedy poprosić o opinie psychologa, że matka odmówiła i dołączyć to do Sądu jako dowód utrudniania kontaktów.
 
anonim cytuj
07-02-2024

Sugerowane Tematy

Nie dostałam paragonu, jak mogę go uzyskać?
Nie został mi wydany paragon za sesje zdjęciowa. Gdzie mogę to zgłosić i jak wygląda taka procedura? Zgłaszam to anonimowo czy podaję przy tym swoje dane ?...
Spadek z zadłużeniem.
Otrzymałam spadek wraz zadłużeniem. W skład masy spadkowej wchodzą: mieszkanie i 80 tys dlugu wynikającego z pożyczek w bankach. Kto w pierwszej kolejności upomni się o ten dług? Urząd skarbowy czy bank? I co jeśli nie jestem w stanie w chwili obecnej spłacać tego zadłużenia? Czy od spadku muszę odprowadzić podatek?...
Wykupienie części domu bez wiedzy współwłaścicieli
Witam mam pytanie i proszę o pomoc... Mam 1/2 i 3/4 domu zapisana i wszystko prawnie uregulowane ale drugą część domu czyli 1/4 maja dzieci zmarłego właściciela no i niestety moi wspólni właściciele postanowili dom sprzedać mimo mojej chęci wykupu ale niestety wykluczyli mnie i czy jest szansa zmuszenia ich prawnie do takiego postępowania , czy jest szansa wykupić drugą niecałą polowe domu bez zgody właścicieli a właściwie współwłaścicieli...
Umowa najmu okazjonalnego z firmą.
Witam, wynajmuję mieszkanie. Dostałam ofertę od firmy, która chce wynająć ode mnie moje mieszkanie. Czy mogę z nimi podpisać umowę Najmu Okazjonalnego? Czy na podstawie umowy najmu zwykłego, nieokazjonalnego mogę płacić podatek ryczałtem?...

Wyszukiwarka