Czy można obniżyć alimenty?

Witam, alimenty zasądzone na 1900 na dwójkę dzieci. Mój były płaci jak sobie chce więc zagroziłam mu komornikiem. Stwierdził, że skoro mój nowy partner zarabia dobrze i mieszkamy już razem to mam na wszystko pieniądze a dodatkowo przecież wzrosło 500plus to jak go podam do komornika to on zrobi wszystko by obniżyć alimenty na tysiąc na dzieci. Nie widuje ich, nie przesyła prezentów, nie dzwoni i nie pisze. Czy mój nowy związek ma coś do wysokości alimentów? Jest teraz a mogę się zaraz rozstać.....
anonim cytuj
24-01-2024
Żeby obniżyć alimenty muszą być konkretne przesłanki. Na przykład zobowiązany do alimentacji musiałby być na tyle chory (orzeczenie) żeby nie móc pracować. Świadczenie wychowawcze, zarobki Pani partnera i standard mieszkania nie mają tutaj nic do rzeczy. Proszę się o to nie martwić.
 
anonim cytuj
24-01-2024
Nie wchodz w dyskusje tylko kieruj sprawę do komornika.
Nawet jeśli ex złoży wniosek o obniżenie alimentów to połóż do kompletu wniosek o podwyższenie (oczywiście jeśli od momentu ustalenia alimentów zwiększyły się wydatki i/lub ojciec dzieci w tym czasie przestał się nimi interesować).
Obowiązek utrzymania dzieci leży na rodzicach a nie ich partnerach.
 
anonim cytuj
24-01-2024
Twój nowy związek nie ma tu nic do rzeczy. Możecie mieć rozdzielność w związku a twój nowy partner nie ma obowiązku utrzymywania twoich dzieci. To wszystko o czym napisałaś daje ci prawo do podwyższenia alimentów do 100% kosztów utrzymania dzieci. Do komornika możesz go podać bez informowania go. Podajesz ostatni znany adres zamieszkania lub zameldowania i jeśli znasz adres /nazwę firmy gdzie pracuje. To przyspiesza pracę komornika. Musisz tylko na oświadczeniu napisać ile ci zalega. Jeśli płacił po 1000 zł zaległość musi 2tys. Idziesz tylko z wyrokiem sądowym i składasz na miejscu wniosek o egzekucję. Po kolejnych 2 miesiącach możesz wziąć od komornika zaświadczenie czy egzekucja jest ściągana. Jeśli nie idziesz do Fa i składasz papiery o ile nie przekraczasz dochodu. I dopóki nie jesteś ze swoim partnerem małżeństwem lub nie posiadacie wspólnych dzieci nie podajesz go do składu rodziny bo będą chcieli jego dochód.
 
anonim cytuj
24-01-2024
Po pierwsze 800 +, oficjalnie nie powinno być przez sąd brane pod uwagę, po drugie potrzeby dzieci zwykle rosną, rosną też koszty utrzymania, więc zawsze możesz wystąpić z wnioskiem o podwyższenie alimentów. Sąd obniża raczej alimenty jeśli druga strona, ta płacąca znajdzie się w niedostatku. Jeśli ojciec dzieci jest zdrowy i pracuje to ani nowy partner i jego dochody ani wzrost 500+,nie powinny wpłynąć na wysokość alimentów.
 
anonim cytuj
24-01-2024
Co oznacza dla sądu niedostatek? Jest w pełni zdrowy, ma dobrze płatny fach w ręku, ale ma problem z alkoholem i często przez to ma inną prace - co tym tłumaczy mi że nie ma na alimenty. Dodatkowo mieszka w rodzinnym domu.
 
anonim cytuj
24-01-2024
To znaczy, że może pracować, niedostatek jest gdy zachoruje długotrwale i z tego powodu nie będzie mógł pracować lub przejdzie na rentę. A to że pije to już ani twój, ani sądu problem, dwie ręce ma, zawód ma to pracować może.
 
anonim cytuj
24-01-2024
Dziękuję za informację.
 
anonim cytuj
24-01-2024

Sugerowane Tematy

Spadek sprzed 5 lat. Jak wykazać przed US że nie byłam beneficjentką żadnego majątku?
Hej. Dostałam wezwanie z urzędu skarbowego dotyczące formularza sd3. Chodzi o spadek sprzed 5 lat. Rzecz w tym że testament nie określa dokładnie o dziedziczę. Jest tam tylko informacja że zmarła teściowa przepisuje mi jej odszkodowanie za dom rodzinny jeśli dostanie je po śmierci. Nigdy tak się nie stało, nie otrzymałam ani złotówki. Jak mam wykazać przed US że faktycznie nie byłam beneficjentką żadnego majątku? Testament mówi o potencjalnym sp...
Skarga Nadzwyczajna.
Czy mogę wnieść Skargę Nadzwyczajną do Sądu Najwyższego na wyrok Sądu Apelacyjnego z 2011 r., gdy składałem od niego oddaloną w 2013 r. przez Sąd Najwyższy skargę kasacyjną?...
Bank nie uznał reklamacji.
Dzień dobry , zostałem oszukany na blika , dostałem email od olx z fałszywym likiem i potwierdzeniem danych , zalogowałem się do banku zostałem poproszony o numer blik , podałem go i w tej samej chwili pobrało mi 3tys ,zgłosiłem sprawę na policję i olx , bank nie uznał mi reklamacji , napisali że ja wszystko potwierdziłem a oni w niczym nie zawinili . Czy mogę się jakoś odwołać i jest szansa na to ze bank odda mi stracone pieniądze ? Blik został...
Pytania dotyczące zachowku (ewentualne uzupełnienie zachowku)
Witam Proszę o poradę, 15 lat temu rodzice kupili mi małe używane mieszkanie w bloku 29,6 M2. Brat dołożył do niego 90 tyś. A w zamian dostał dom rodzinny z wielkim ogrodem i hektary pola. W tym domu mieszkali rodzice, tata zmarł dawno, mama rok temu. Brat mieszka w kamienicy żony ulicę obok domu rodzinnego. Jest jeszcze siostra, której wcześniej niż mi też kupili malutkie mieszkanko w innym mieście. Myślę, że nic więcej nie dostała. Ja m...

Wyszukiwarka