Zalegam z czynszem, czy właściciel mieszkania może mnie wyrzucić?

Zalegam z czynszem 2 miesiące. Właściciel wczoraj napisał smsa,że przyjedzie z policja i mam oddać klucze do mieszkania. Nie bardzo mam gdzie się wyprowadzić. Sama wychowuje córkę, Pani z MOPS-u poinformowała mnie ze nie może mnie skierować do Domu samotnej matki, gdyż nie ma miejsc.
Wiem że najlepiej jest zapłacić, jednak nie mam z czego na ten moment. Jakie kroki może podjąć policja jeżeli już przyjedzie z właścicielem. Mogą mnie tak po prostu wyrzucić z mieszkania ? Boje się że jutro będę spać pod mostem.
anonim cytuj
18-01-2024
Powoli prawo lokatora schodzi na dalszy plan, także możesz póki co mieszkać, jak koledzy i koleżanki wyżej wskazali, na koszt właściciela, ale on ma prawo dochodzić swoich praw, co na pewno uczyni, a wtedy twoje zadłużenie będzie tylko rosło, wiec zamiast pytać czy możesz legalnie siebie i kogoś zadłużać, bo pamiętaj ze właściciel opłaca twoje rachunki, zacznij myśleć jak spłacić dług i polubownie rozwiązać temat, wynajęłaś mieszkanie i nie zapłaciłaś za nie złotówki to jest zagrożone paragrafem 268kk.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Tutaj wygląda, że umowa była podpisana i nic nie zostało zapłacone od dnia 1. Czy nie może to być uznane jako podpisanie umowy z zamiarem niepłacenia. Czy w takim układzie nie można tego podciągnąć pod oszustwo i wyłudzenie?
 
anonim cytuj
18-01-2024
Nie ma takiej możliwości. O ile policja podejmie interwencje ( nie wiadomo jak sytuacje przedstawi właściciel) to po zapoznaniu się z sytuacją, z której wynika, ze po prostu nie wywiązujesz się z warunków umowy, pouczy was, ze to jest sprawa dla sądu a nie policji.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Czytając natomiast o trudnej sytuacji finansowej, to pracownik z Mopsu mogła poinformować że może pani skorzystać z pomocy z Mopsu będąc w trudnej sytuacji. Jak nie korzysta Pani z zasiłków z mops, to w tej sytuacji należy złożyć podanie do mops o zasiłek okresowy jak i celowy oraz dodatek mieszkaniowy jeśli spełniacie warunki do przyznania takowego dodatku.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Masz podpisaną umowę? Na czas określony? Dostałaś wcześniej wypowiedzenie tej umowy?
 
anonim cytuj
18-01-2024
Mam podpisaną umowę z datą od 1.11.2023 na kolejny rok. Nie dostałam wypowiedzenia umowy.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Właściciel musi Ci wypowiedzieć umowę najmu. Jednak tutaj rażące jest to, ze w od dnia wynajmu nie zapłaciłaś nic za mieszkanie, czyli ani za listopad, ani za grudzień. Stąd pewnie sms o policji. Bo właścicielka może uznała to za oszustwo i narażenie na koszty.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Mając dwa miesiące zaległości w czynszu, właściel mieszkania nie może Ci na razie umowy wypowiedzieć. Aby skutecznie ją wypowiedzieć musi być za trzy okresy niezapłacone i wtedy wynajmujący wysyła Ci wezwania do uregulowania czynszu dając na to czas jednego miesiąca pod rygorem wypowiedzenia umowy.
Art. 11 uoopl
 
anonim cytuj
18-01-2024
Proszę pamiętać że w Polsce bardziej chronione są osoby które wynajmują mieszkanie. Policja nic nie może zrobić. Właściciel może skierować ewentualnie do sądu, ale trwa to bardzo długo. Więc jak tylko będzie miała Pani możliwość najlepiej spłacić dług. Może uda się jakoś z właścicielem dogadać?
 
anonim cytuj
18-01-2024

Sugerowane Tematy

Zakończenie umowy zlecenie.
Czy po zakończeniu umowy zlecenia, okres obowiązywania ubezpieczenia zdrowotnego to 30 dni liczone dzień po zleceniu? Mam zakończone zlecenie 20 września (ostatni dzień w pracy) a lekarza na 20 października, i nie wiem, czy pierwszy dzień obliczam od 21 września, wiec będę mieć jeszcze ubezpieczenie?...
Ile można wpłacić na konto bez kontroli Urzędu Skarbowego?
Przez rok odkładałem 1600 zł i uzbierałem sporo sumę , i teraz bym chciał je wpłacić do banku bo nie chcę ich trzymam w domu , a te sumę wypłacałem co miesiąc z konta i jest ślad wypłacania i czy mogę wpłaci bez problemu żeby urząd skarbowy się tym nie zainteresował ....
Jak najkorzystniej przepisać prawo własności do mieszkania?
Dzień dobry, w 2012 roku moja ciocia (rodzona siostra mojego taty) zakupiła mi mieszkanie, w którym obecnie mieszkam już z moją żoną, na zasadzie umowy najmu. Chcielibyśmy w końcu to uregulować prawnie, to znaczy żeby te mieszkanie było już na mnie, tylko jak najmniejszym kosztem. Rodzą się pytania ? - czy najlepszym rozwiązaniem na zniwelowanie kosztów (zwolnienie z podatków, taksy, etc) jest umowa darowizny tego mieszkania na mojego tate, g...
Umowa dożywocia, czyli mieszkanie w zamian za opiekę.
Witam mam takie pytanie opiekuję się osobą, która nie ma rodziny osoba ta chce mi przepisać swój dom w zamian za tą opiekę. Jak to najlepiej załatwić?...

Wyszukiwarka