Dodatkowe ubezpieczenie chorobowe.

Zatrudniłam się pierwszy raz na umowie zlecenie. Powiedzcie co oznacza dodatkowe ubezpieczenie chorobowe? Ile odciągają jeśli mam w umowie 22zl netto za godzinę? Czy w razie wolnego na opiekę nad córką "jestem bezpieczna"? Czy taka umowa ma jakieś plusy?
anonim cytuj
14-01-2024
Okres wyczekiwania to 3 miesiące, dopiero po 3 miesiącach będziesz miała płatne zwolnienie l4, czyli 3 miesiące płacenia składki. I płatne 80 procent, umowa zlecenie to śmieciówka.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Masz może pod ręką jakiś przepis o tym, albo artykuł, bo chciałam koleżance pokazać, że nie będzie miała płatnego zwolnienia od momentu zgłoszenia się do tego ubezpieczenia, ale ona mi nie wierzy. Sama byłam na takiej umowie kilka lat temu i pamiętam, że był ten okres karencji 90 dni bodajże, ale może się pozmieniało, nie mogę znaleźć konkretnego info w necie.
 
anonim cytuj
14-01-2024
To zależy czy pracujesz przez agencję czy przez zakład, zależy od pracodawcy, możesz mieć zwolnienie od lekarza, no ale nic nie dostaniesz przez te 3 miesiące, możesz prosić o wolne.
Na umowę zlecenie nie ma urlopów płatnych, sama opłacasz z pensji chorobowe, przepisy kodeksu pracy też nie dotyczą, i zależy na jaki okres masz podpisałam umowę zlecenie , z miesiąca na miesiąc, vzy np na rok.
Pamiętaj, że umowa zlecenie nie wlicza ci się ten okres do lat emerytury.
Dlatego, warto szukać umowy o pracę.
Nigdy nie wiesz ile tej pensji, bo stawka godzinowa.
Tak jak napisałam zwykła smieciowka.
Jedyny plus, że z dnia na dzień możesz rzucić robotę.
W moim wypadku zakład może mnie przejąć po pół roku od agencji.
Jeżeli zakład sam zatrudnia na umowę zlecenie, to lepiej zwijać żagle, lub nie iść w to.
Szukają taniej siły roboczej.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Żeby iść na płatne zwolnienie chorobowe (na siebie, albo na dziecko) to trzeba płacić właśnie tę dobrowolną składkę na ubezpieczenie chorobowe. Bez tego pójdziesz na zwolnienie, ale nie dostaniesz za to kasy. Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe to nie są duże pieniądze, to jest 2,45% podstawy wymiaru. Wg mnie się bardzo opłaca to płacić.
 
anonim cytuj
14-01-2024

Sugerowane Tematy

Odrzucenie wniosku o urlop.
Dzień dobry pracodawca odrzucił mój wniosek o 9 tygodni urlopu. Ja jestem zatrudniony na umowę o pracę w Polsce natomiast matka dziecka pracuje w Niemczech. Dziecko urodziło się 26.07.2022r. Od narodzin dziecka matka przebywała na Niemieckim urlopie rodzicielskim. Pracodawca napisał że według państwowej Inspekcji pracy urlop mi nie przysługuje bo w dniu wejścia nowych przepisów matka dziecka nie korzystała/nie miała prawa do urlopu rodzicielskieg...
Zadłużone mieszkanie
Witam, pare miesięcy temu podpisaliśmy umowę z właścicielem mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości ale kilka dni temu okazało się ze mieszkanie jest zadłużone a właściwie jego właściciel który nie płaci alimentów, komornik chce zajac mieszkanie. Oczywiście fakt zadłużenia został ukryty przed nami w momencie podpisywania umowy, dostaliśmy pismo ze musimy od teraz wpłacać pieniądze na konto komornika. Oczywiście właściciel się na to nie ...
Nękanie ze strony byłej partnerki o zwrot jej własności.
Sytuacja wygląda następująco, od kilku miesięcy była partnerka nęka mnie z domaganiem się oddania jej własności, ale nie chce po to przyjechać, bo ją to będzie kosztować ponad czterokrotnie, ani też nie odbiera wysyłek za pobraniem, bo ubzdurała sobie, że ma to być na mój koszt i ostatnio praktycznie co tydzień idzie na policję w tej sprawie, że ja mam jej rzecz i jej nie wysyłam, potem policjant do mnie dzwoni i muszę mu to samo cały czas mówić,...
wynajmowanie mieszkania, prostytucja
Co grozi właścicielowi jeśli wynajmuje pokój prostytucce i ona to będzie tam robi. Mimo to właściciel odprowadza podatki do US za wynajem pokoju. Jakie mogą być tego konsekwencje? Poproszę o Art. K...

Wyszukiwarka