Pożyczka dla znajomego.

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy mam jakieś szanse odzyskać pożyczone pieniądze, kwota o jaką chodzi to 14500 zł. Od października 2022 pewna osoba jest mi dłużna wyżej wymienioną kwotę, lecz pożyczka poszła oczywiście do ręki, jedynie posiadam przelewy bankowe na 1000zł. Oprócz tych przelewów posiadam również masę SMS-ów gdzie wyżej wymieniona osoba gra na zwłokę, dziękuje za pożyczkę, przeprasza mnie że to tyle trwa, lecz pieniędzy nie oddaje. W SMS tych co dwa tygodnie upominam się gdzie są moje pieniądze pisząc ile jest mi dłużny a on odpowiada że odda, ale nie wie kiedy. Na dodatek posiadam też nagrania gdzie delikwent mówi że jest mi dłużny, i nie chce oddawać po 200-300 tylko 2-3 tys. ale na razie nie ma i nie wie kiedy będzie miał bo ma komornika na koncie. I tutaj moje pytanie czy jest jakaś szansa aby komornik zaczął ściągać mój dług z jego konta na moje? Oczywiście chce iść z tym do prawnika założyć sprawę.
anonim cytuj
14-01-2024
Umowa słowna jest taka sama umowa jak każda inna o ile są dowody na taką pożyczkę. A tutaj są dowody w postaci smsów nagrań itp.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Wystarczy umowa ustna plus dowody z rozmów i przelewy. Piszesz pismo wzywające do zwrotu tej kwoty w ciągu 7 lub 14 dni i czekasz. Jak to nie pomoże to składasz wniosek do sądu dołączając te dowody.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Zbierać dowody w postaci SMS-ów, nagranych rozmów, jacyś świadkowie jak są a potem zgłosić na policję I do prokuratury.
 
anonim cytuj
14-01-2024

Sugerowane Tematy

Podział spadku.
Jeśli teść umrze a teściowa będzie nadal żyć, to żona będzie mieć udział 1/6 w domu jednorodzinnym z warsztatem. Załóżmy, że nie da rady dojść do porozumienia. Co robić? Złożyć sprawę do sądu i jak nadal nie będzie porozumienia to niech to komornik sprzeda? Jak radzicie?...
Podatek po sprzedaży działki.
Przed laty dziadek nieformalnie kupił działkę od sąsiada. Transakcja odbyła się bez udziału notariusza. Nabyłem spadek po ojcu, w którego skład weszła wspomniana nieruchomość. Okazało się, że własności działki ojciec nie nabył i dopiero ja na skutek zasiedzenia uzyskałem wspomniany tytuł prawny. Od rozprawy o zasiedzenie minęło 2 lata, a o spadek 14 lat. Czy zapłacę podatek po sprzedaży całości działki?...
Czy mandat może być za wysoki? (po przyjęciu i sprawdzeniu taryfikatora)
Witam piszę w sprawie mandatu , otóż mandat został otrzymany za używanie telefonu podczas jazdy , brak świateł i pasów , został przyjęty jednak wydaje się że jest zbyt wysoki bo wynosi on 1000zl , po sprawdzeniu trafikatora wychodzi na to że za jazdę z telefonem od 200-500 pasy 100 i światła również 100 zł, co daje 700 zł max a nie 1000 czy tak powinno być bo są 3 wykroczenia na raz czy wystawiony został za duży mandat ?...
Nieterminowe płacenie alimentów.
Witam, Mam pytanie gdzie mam zgłosić ze były mąż nie płaci alimentów? Czy mogę zgłosić już po nie zapłaceniu jednego miesiąca, czy muszę odczekać jakiś czas? Jak wygląda cała procedura?...

Wyszukiwarka