Oszustwo internetowe.

Proszę o pomoc a raczej wyjaśnienie. 29.12.2023 bank nałożył mi blokadę na konto na ponad 700 zł. Było to w godzinach wieczornych. Od razu sprawdziłam maila, gdzie dostałam wiadomość, że 2 osoby dokonały zamówienia na niemieckim Amazonie z wykorzystaniem danych mojej karty. Od razu zadzwoniłam na infolinię, zgłosiłam sprawę, kartę zastrzegłam i zablokowałam dostęp do konta oraz aplikacji banku. Złożono reklamację, nie udało się wstrzymać pieniędzy. Na konto zalogować się nie mogłam, ktoś włączył weryfikację dwuetapową. Pracownicy infolinii w kraju rozkładali ręce i nie byli w stanie pomóc. Po 2 dniach mojego starania i pisania do Niemiec udało się konto odzyskać. Usunięto z niego dane mojej użytej karty jak i dokonane zamówienia z historii. Nie zmieniło to jednak faktu, że o ile jedno usunięto rzeczywiście to drugie mimo wszystko zostało wysłane do osoby, która miała je odebrać i nie byłam nią ja. Amazon miko że wiedział o sytuacji i wiedział, że to nie ja zamówiłam te rzeczy mając czas ma anulowanie, puścił jedno zamówienie do kraju. Dzięki kolejnej wiadomości udało mi się pobrać fakturę z danymi osoby, która miała paczkę otrzymać i udało mi się wstrzymać u przewoźnika jej dostarczenie. Sprawę zgłosiłam na policję. Poszło to jako oszustwo. 03.01. w banku widniała jeszcze blokada na kwotę ponad 700 zł (za te 2 zamówienia), jednak 05.01 już na ponad 200 (za to zamówienie wysłane). Bank warunkowo zwrócił mi te pieniądze, jednak dostałam wiadomość, że reklamacja zostaję wydłużona od chwili zgłoszenia do 35 dni roboczych. Bank chce uzyskać dane z punktu, w którym użyto mojej karty. Czy w tej sytuacji bank może odrzucić moją reklamację i zadać zwrotu pieniędzy, które sam mi warunkowo zwrócił? Czy w sprawach takich jak ta zawsze działa prokurator? Czego mogę się spodziewać?
anonim cytuj
14-01-2024
Uruchom jednocześnie procedury reklamacyjne dla karty na formularzach VISA czy MasterCard lub inne. Bank wydający kartę ma obowiązek ci je udostępnić. Taka procedura jest szybsza i skuteczniejsza. Nie słuchaj w banku, że reklamacja w banku wystarczy. Operator karty też ma swoje obowiązki i procedury, z reguły korzystniejsze dla klienta. Prawo karne i prokurator to osobna kwestia i zapewne nawet ustalenie i nawet skazanie sprawcy nie zapewni ci zwrotu pieniędzy.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Kartę mam wydana w kraju w krajowym banku. Wykorzystana została wg. danych, za granicą.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Nie wiedziałam o takiej możliwości. Nikt w banku mnie nie poinformował o takiej możliwości. Skorzystam. Co do prokuratora nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z taką sytuacją. Cieszę się, że udało mi się samej tyle zdziałać. Biorę pod uwagę, że sprawę mogą umorzyć czy coś, ale fajnie byłoby kasę odzyskać i finalnie podziękować za subskrypcje, anulować ją i usunąć tam konto.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Banki same z siebie nigdy o tym nie informują, bo to dla nich skrajnie niekorzystne. W praktyce jak np. VISA uzna twoją reklamację to kasę zwraca bank nie VISA więc sama rozumiesz, że to bankowi nie na rękę.
Dodatkowo najlepiej zastrzeż kartę, zlikwiduj bo nie wiadomo co i gdzie jeszcze z tymi danymi zrobią. A po zlikwidowaniu karty nikt ci nic z niej nie pobierze, a jak to zrobi to problem banku. Zresztą takiej karty można użyć w wielu innych celach niż tylko kradzież pieniędzy. Po co później tracić czas i nerwy na przesłuchania i tłumaczenia.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Kartę i całkowity dostęp do wszystkiego zablokowałam w dniu, kiedy weszła mi blokada środków na konto. Jeszcze jej nie zdjęłam, mam nowa, ale jeszcze nie jest aktywna. Nie spieszy mi się z tym.
 
anonim cytuj
14-01-2024

Sugerowane Tematy

Wypowiedzenie umowy najmu.
Witam ,chciałbym zapytać się o wypowiedzenie umowy przez najemcę tzn. mnie . Wprowadziłem się do tego mieszkania 4 lata temu ,umowa była podpisana na okres roku z miesięcznym wypowiedzeniem i po roku automatycznie przeszła na czas nieokreślony z miesiąca na miesiąc . Chciałbym teraz się wyprowadzić z mieszkania ze względu głownie na wynajmującego i jego zachowanie ,czynsz płace co miesiąc ,czasami płaciłem go z góry na dwa miesiące bo miałem nadw...
Pozew rozwodowy. Po jakim czasie się spodziewać? Jak wygląda procedura?
Witam wszystkich, pytanie o pozew rozwodowy, mianowicie 29 czerwca wyruszył pozew do sądu, w jakim czasie moge spodziewać się go u mnie? I jak dalej wygląda procedura? Na odpowiedź mam 2 tyg. i po jakim mniej więcej czasu mogę spodziewać się pierwszej sprawy? Dziekuję za odpowiedzi....
Czy właściciel mieszkania może mnie wyrzucić?
6 lat temu wynajęłam mieszkanie od znajomej (ja i dzieci na ten moment 10 i 20 lat). Na początku miałyśmy umowę pisemną. Potem jakoś nie było okazji, więc tak sobie mieszkamy (umowa słowna). Mieszkanie dostała moja znajoma i jej mąż w prezencie ślubnym (nie wiem kto jest właścicielem). I teraz, właściciele się rozwodzą, on nie ma gdzie mieszkać i mówi, że przejmie to mieszkanie. Czy tak można bez żadnej informacji dla najemcy? Wiem, że to nie...
Mąż kontroluje mój każdy ruch.
Będę składać papiery o rozwód jest dziecko z tego małżeństwa tatuś wymaga bym za każdym razem tłumaczyła się gdzie jestem z dzieckiem, pinezki z adresem czy jeżeli dalej mamy obydwoje prawa do dziecka i czekamy na rozwód czy muszę się tłumaczyć z każdego wyjścia z domu?...

Wyszukiwarka