Wady ukryte po kupnie domu.

W styczniu 2022 roku kupiliśmy dom przy pomocy kredytu hipotecznego. Był to dom do końca użytkowany przez właścicielkę, w ciągu paru miesięcy od zakupu zauważalne były wady ukryte w postaci pleśni na ścianach, wody stojącej w podpiwniczeniu, zagrzybiałej podłogi pod panelami, a teraz jeszcze się okazało, że prawdopodobnie okna od jednej strony domu są niezgodne z prawem bo budynek znajduje się zbyt blisko sąsiadującej działki (2,5m do płotu). W ciągu najbliższych miesięcy nasza rodzina się powiększy i chcielibyśmy zrobić remont, ale zastanawiamy się czy jest możliwość wyegzekwowania jakiegoś odszkodowania od właścicieli za te wady ukryte? Boimy się, że będziemy musieli wydać bardzo duże pieniądze żeby wszystkie te usterki wyeliminować, a potem może się jeszcze okazać, że będziemy musieli okna zamurować czym nas już sąsiad straszył.. Jakie kroki możemy podjąć? Jakie są szanse, że cokolwiek uda nam się ugrać?
anonim cytuj
10-01-2024
Pleśń na ścianie, woda stojąca w piwnicy, to nie są wady ukryte.
 
anonim cytuj
10-01-2024
Wypowiem się w swoim zakresie tj. Prawa budowlanego.
Ściana z oknem może znajdować się 4m od granicy działki budowlanej.
I tutaj ta niekorzystna dla Państwa informacja.
Jeśli nadzór budowlany będzie prowadził postępowanie z naruszenia przepisów prawa budowlanego, to na właściciela będą nakładane wszystkie obowiązki.
Nie ma znaczenia, to dopuścił się naruszenia przepisów.
 
anonim cytuj
10-01-2024
Zaczęłabym od ustalenia KIEDY został wybudowany budynek mieszkalny a KIEDY nastąpił aktualny podział geodezyjny. Być może dom był stawiany na jednej dużej działce a dopiero później nastąpił podział - to tylko jedna z hipotez.
 
anonim cytuj
10-01-2024

Sugerowane Tematy

Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron
Podpisałam rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Dziś dostałam propozycję zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy. Czy może być w tym jakiś haczyk prawny? Mam jeszcze 3 tygodnie zaległego urlopu. Czy zwolnienie zmoże być podpisane tylko na okres przed urlopem a potem będę zmuszona wybrać zaległy urlop czy raczej nie jest to praktykowane i jeśli już zwalniają od obowiązku świadczenia pracy to do końca okresu wypowiedzenia i wtedy urlo...
Powrót do pracy po macierzyńskim.
Witam 22 września kończy mi się urlop macierzyński i rodzicielski , i dziś się dowiedziałam że moje stanowisko jest zajęte przez nowo zatrudnionego pracownika . Pani w kadrach zaproponowała mi pracę 12 godz dziennie ewentualnie bym sama się zwolniła . Umowę o pracę mam do listopada 2022 , jest to praca Państwa w szpitalu . Czy mogą przenieś mnie na oddział gdzie praca jest po 12 godz i czy oni mogą mnie zwolnić . I czy muszę wykorzystać urlop wyp...
Ojciec dziecka nie płaci alimentów.
Mam problem z byłym mężem, który ciągle się miga od płacenia alimentów. Komornik jest, złożyłam wniosek o egzekucje z ruchomości. (I nic nie dało). Byłam na policji zgłosić sprawę, ale nie było pełnych 3 miesięcy w nie płaceniu. Bo cwaniak płaci tak co ileś czasu. Ostatnio była wpłata ok. 200 zł a zasadzone alimenty to 600. Zadłużenie ok. 10 tys. Ręce mi opadają, bo nie mam pojęcia co zrobić. Założył swoja działalność i ukrywa dochody....
Pokrewieństwo
Dzień dobry. Mama mojej babci to moja prababcia a więc siostra prababci to ciocia mojej babci a syn cioci mojej babci kim jest dla mnie? Jaki to stopień pokrewieństwa? Czy małżeństwo jest legalne w takim wypadku?...

Wyszukiwarka