Wada ukryta auta.

Witam, mam pytanie odnośnie zakupu auta.
Wczoraj kupiłem używany samochód z instalacją LPG od osoby prywatnej. Już w trasie powrotnej (150km) zauważyłem, że samochód zaczął spalać również spore ilości benzyny. Dzisiaj po kolejnej trasie do i z pracy (200km) moje obawy się potwierdziły, bo z połowy baku została prawie rezerwa. Nie wnikając w szczegóły, jest to wada instalacji LPG, gdyż samochód na gazie nie powinien przepalać również jednocześnie benzyny, a przynajmniej nie w takich ilościach, ale nie byłem w stanie tego stwierdzić podczas krótkiej jazdy testowej.
Dodatkowo wyszło kilka innych, ale mniejszych wad.
Sprzedawca w umowie zastosował dwa zapisy:
"Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany i nie będzie z tego tytułu występował z żadnymi roszczeniami wobec Sprzedającego."
"Sprzedający oświadcza, że pojazd stanowi jego własność, jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz nie stanowi przedmiotu zabezpieczenia."
Czy jestem w stanie w tej sytuacji żądać naprawy usterki lub anulowania umowy z tytułu rękojmi?
anonim cytuj
10-01-2024
Jeśli nie posiadasz bezpośredniego wtrysku i LPG to nie ma możliwości by auto spalało 2 paliwa jednocześnie . Radzę pierw się douczyć obsługi instalacji LPG, w wielu autach ( szczególnie auta francuskich producentów)mimo , że się jedzie na LPG paliwo "spada" gdyż auta mimo, że jedzie na LPG oblicza nadal poziom paliwa z baku. Jeśli masz poniżej 1/2 zbiornika problem się nasila z odczytem, jeśli nie to co kilka odpaleń auta poziom benzyny wróci na miejsce. Oczywiście można kupić emulator co zniweluje ten problem (z tego co pamiętam musi nastąpić odcięcie pływaka, lub pompy paliwa przy zapłonie i zresetowanie go).
 
anonim cytuj
10-01-2024
A słyszał Pan o dotrysku benzyny realizowanym przez sterownik LPG? Jest to możliwe. Również w układzie wtrysku pośredniego.
 
anonim cytuj
10-01-2024
Może spalać dwa paliwa!!! Sam byłem pewny ze to niemożliwe do puki mi takiej instalacji nie zamontowali. Np. w instalacjach STAG a pewnie innych też jest taka opcja. Tyle że jak gadałem z gazownikiem to nie jest tak że równocześnie. Po prostu w momencie gdy np. mocno naciśniemy gaz albo jedziemy np. autostradą przy gazie w podłodze to auto samo przełącza się na benzynę, nawet tego nie widzimy. Mamy w Firmie tak zrobione Doblo, ale często tak robią (żeby szpanować pełną mocą) amerykańskie V8. Trzeba pojechać do gazownika.
 
anonim cytuj
10-01-2024
Zacznij od tego czy naprawdę benzyna jest spalana , tzn. zatankuj do pełna benzynę przejdź odcinek na LPG i ponownie zatankuj benzynę wtedy będzie pewność . Niektóre auta pokazują na LPG że ubywa paliwa w zbiorniku, dopiero po jakimś czasie postoju się resetuje i pokazuje ponownie prawidłowy stan benzyny.
 
anonim cytuj
10-01-2024

Sugerowane Tematy

Spłata małżonka po rozwodzie.
Witam czy 4 lata po rozwodzie można żądać od byłego męża spłaty. Zaznaczam nie było intercyzy, mąż miał pełno długów sprzedał dom ja nie byłam dopisana do aktu notarialnego z powodu tych zadłużeń. Mnie po rozwodzie nie spłacił bo twierdził ze mi się nic nie należy. Mamy dorosłą córkę....
Gmina jako spadkobierca.
Umiera starsza Pani, zostawia mieszkanie Rodzina odrzuca spadek. Spadek przy braku spadkobierców ma przejąć gmina. Tyle, że gmina się z tym nie spieszy (już 4 lata minęły). Czy jest jakiś sposób by to przyspieszyć? Żeby "zmusić gminę", żeby to zrobiła. Ile to może potrwać? Wspólnocie mieszkaniowej na tym zależy bo czynszu i funduszu remontowego za to mieszkanie nikt nie płaci (wspólnota spłaca kredyt) a to 1/5 wpływów wspólnoty....
Alimenty na dorosłe dziecko.
Dzień dobry. Córka skończyła 19 lat, zaszła w ciążę dodam, że się uczy. Mam zasądzone alimenty, czy w takim wypadku nadal mnie obowiązuje płatność tych alimentów? Jeśli tak to do kiedy?...
Pożyczka przez Internet.
Chciałam wziąć pożyczkę od osoby prywatnej na internecie. Wszystko szło dobrze dopóki nie kazano mi zapłacić kwoty 309zl mówiąc że jak to zapłacę otrzymam pożyczkę więc zapłaciłam po czym dostałam maila z informacją że muszę zapłacić 398zl i jak to zapłacę to na 100% otrzymam pożyczkę więc zapłaciłam. Dostałam znowu maila że jest to ostatnia wpłata w wysokości 297zl i że po przelaniu tych pieniędzy nie będzie już żadnych opłat i pożyczka będzie j...

Wyszukiwarka