Sprawa o podział majątku.

Witam mam pytanie ,jestem po rozwodzie już 1,5 roku i toczy się sprawa o podział majątku ,chodzi o dom którego jesteśmy współwłaścicielami, kupiony przez ślubem .W domu mieszkam ja razem z dziećmi . Były mąż żąda takiej kwoty żeby go spłacić na którą mnie nie stać . Dom był wystawiony przez jakiś czas ale odezwała się jedna osoba i kwota taka śmieszna że jak się podzielimy to nie starczy nawet na kawalerkę do remontu. Czy były mąż może wyrzucić mnie z domu razem z dziećmi którego jestem współwłaścicielem? Jest jakieś wyjście z tej sytuacji ?Jeżeli dom pójdzie pod młotek to grozi nam eksmisja czy musza zapewnić mi inne mieszkanie ?
anonim cytuj
05-12-2023
A kto ma to mieszkanie zapewnić? Jesteście właścicielami, to wasza sprawa ,co zrobicie i jak się podzielicie, nie można wystąpić o mieszkanie będąc właścicielem, trzeba spełniać warunki musicie się dogadać, a mąż to może sobie żądać sąd podzieli po wycenie, albo sprzedać i się podzielić, tu nie będzie żadnej eksmisji.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Chyba najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie pod ten dom kredytu hipotecznego do wysokości kwoty brakującej do spłaty i płacenie rat miesięcznych - na pewno będzie to tańsza opcja niż pójście na wynajem, bo sam czynsz będzie w wysokości raty.
 
anonim cytuj
05-12-2023
To własność, więc właściciele mogą mieszkać jak długo chcą. Nie ma żadnej innej możliwości podziału wspólnego domu niż polubowne porozumienie lub podział decyzją sądu. Nikt nie zapewnia mieszkań byłym właścicielom nieruchomości. Może Pani sprawdzić w swoim mieście/gminie jakie są możliwości i warunki przydziału mieszkań komunalnych/socjalnych.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Musisz go spłacić. Nie ma wyjścia. Ewentualnie sprzedaż i podział gotówki. Jeśli się nie dogadacie co do kwoty to sąd podzieli. Da czas na spłatę. Po tym czasie ex będzie mógł podać cię do komornika. Nawet będzie mógł zażądać licytacji komorniczej domu.
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Dni wolne na opiękę na dzieckiem
Witam ,w poniedziałek idę do szpitala na planowane cc ,prawdopodobnie bede tam do piątku,rzecz polega na tym ze mąż musi zostać w domu z dziećmi, czy może wziąć opiekę na zdrowe dziecko w takiej sytuacji ,ile jest takich dni i czy na każde dziecko?(mamy dwójkę) i jakie jeszcze moze wziąć dni wolnego oprócz urlopu,wiem ze jest jeszcze coś takiego jak dzień wolny z okazji narodzin dziecka lub coś podobnego,żeby nazbierać 5dni,bo później wezmie ojco...
Opłacenie OC po terminie
Witam. Czy słusznie siostra dostała 7000 kary za spóźnię opłaty OC. Auto zakupione 28 marca z myślą że OC jest po sprawdzeniu w domu okazało się że skończyło się na początku miesiąca odrazu zostało wykupione 29 marca Auto zakupione bez OC 28 wykupiono OC 29 ...
Prawo spadkowe.
Mam do was pytanie, związane chyba z prawem spadkowym. Sprawa dotyczy działki. Zaczynając od początku działka należała do moich dziadków. Po śmierci babci, dziadek postanowił, ze przekaże działkę swojemu synowi czyli mojemu wujkowi. Wujek chciał oddać działkę mi, ale ja byłam jeszcze za młoda i stwierdziłam, że jest będzie problemem. Wujek umarł 6 lat temu i nie zostawił testamentu, więc działka należy do jego rodzeństwa i ojca (mojego dziadka...
Alimenty na siebie i dziecko.
Właśnie rozwodzę się z mężem mamy syna 6 miesięcy w sierpniu skończy mi się macierzyńskie. Czy mogę podać go o alimenty na siebie i na małego czy na siebie dopiero w sierpniu. Do zajścia w ciążę cały czas pracowałam, ale teraz nie mam jak iść do pracy. Miejsca w żłobku nie ma, a małego nie mam z kim zostawić....

Wyszukiwarka